Sukcesy uczennic z iławskiej Szkoły Muzycznej

2018-04-24 15:04:03(ost. akt: 2018-04-24 16:00:15)
Laureatki z nauczycielką Marią Artiemiew

Laureatki z nauczycielką Marią Artiemiew

Autor zdjęcia: PSM Iława

W czwartek 19 kwietnia w Iławie odbyły się XV Spotkania Pianistyczne o Puchar Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej Iławy. Jest to cykliczny konkurs dla pianistów szkół muzycznych I stopnia odbywający się co 2 lata. Spotkania mają zasięg ogólnopolski.

W tym roku do rywalizacji przystąpiło 29 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych. Iławską Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia reprezentowało pięć uczennic: Nell Obrębska, Agata Bernaciak oraz Olivia Dziedziak z klasy fortepianu Marii Artiemiew a także Zofia Kwietko-Bębnowska z klasy Marii Kotewicz i Julia Konkol z klasy Wojciecha Szymańskiego.
W kategorii starszej zaszczytne II miejsce zajęła Olivia Dziedziak pracująca pod kierunkiem Marii Artiemiew.
W kategorii młodszej wyróżnienie I stopnia uzyskała Nell Obrębska, natomiast Agata Bernaciak i Julia Konkol zdobyły wyróżnienia II stopnia.
Wszystkie uczennice godnie reprezentują iławską szkołę muzyczną i z pewnością przyczyniają się do promocji naszego pięknego miasta. W maju będą rywalizowały na kolejnych ogólnopolskich konkursach pianistycznych: w Warszawie i w Europejskim Centrum Chopinowskim w Sannikach.

Źródło: PSM w Iławie

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5