Krajobraz po piłkarskim weekendzie. Sprawdź wyniki naszych drużyn [ZDJĘCIA I WIDEO Z MECZÓW JEZIORAKA i UNII]

2018-04-09 13:14:28(ost. akt: 2018-04-11 11:26:33)
Kibicom Jezioraka ręce same składają się do oklasków, patrząc na grę iławskiej drużyny

Takie granie to my rozumiemy! Na sześć spotkań ligowych rozegranych w ostatni weekend, cztery zakończyły się zwycięstwami naszych drużyn. Szczególnie okazałe były wygrane Amex Bączek Unii Susz i Jezioraka Iława.
III LIGA
Rolimpex GKS LZS Wikielec
— Polonia Warszawa 0:4 (0:1)
0:1 — Marczak (24), 0:2 — Wiśniewski (50), 0:3 — Pieczara (68), 0:4 — Sabat (90)
ROLIMPEX: Malanowski — Jajkowski (46 Płoski), Kolcz, Sobociński, Tomkiewicz, Śledź, Górski, Wypniewski (75 Gurow), Wrzosek, Nowiński, Piórkowski

Przegląd ligowych wydarzeń zaczynamy jednak od porażki. Gospodarze nie mieli argumentów, by przeciwstawić się Polonii. Rolimpex trzy z czterech goli stracił po stałych fragmentach gry.
— W III lidze takich błędów nie możemy popełniać — stwierdził po spotkaniu trener drużyny z Wikielca Arkadiusz Klimek. Zespół z Warszawy odniósł czwarte zwycięstwo w czwartym meczu w rundzie wiosennej, a ogółem ma już za sobą serię 16 spotkań bez porażki. W następnej kolejce Rolimpex zagra na wyjeździe z ŁKS Łomża.

POZOSTAŁE WYNIKI 22 KOLEJKI
Kaczkan Huragan Morąg — Victoria Sulejówek 0:1 (0:1)
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie — Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:4 (2:3)

— MKS Korsze 5:0 (1:0)
1:0 — Luliński (27), 2:0 — B. Wacławski (57), 3:0 — Luliński (62), 4:0 — Kwiatkowski (90+1), 5:0 — Karczewski (90+2); czerwona kartka: D. Juraniec (MKS)
AMEX BĄCZEK: Banasiak — Kowalczyk (68 Lewandowski), Laskowski, Wiśniewski (62 Bieńkowski), Krause, Hanas, Luliński, Kwiatkowski, Karczewski, T. Wacławski (75 Kołakowski), B. Wacławski (57 Staniec)

Mecz pechowo rozpoczął się dla gości, bo już w 5. min czerwoną kartką został ukarany Dawid Juraniec za to, że sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Tomasza Wacławskiego. Mimo to do przerwy MKS toczył wyrównaną walkę, a gospodarze strzelili tylko jednego gola: w 27. min Łukasz Luliński sfinalizował podanie Bartosza Wacławskiego, kierując piłkę do siatki z 7 metrów. Amex Bączek mógł zdobyć jeszcze w tej części meczu dwie bramki, ale doskonałych sytuacji nie wykorzystali Marcin Karczewski i Luliński.
Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w drugiej połowie. Gospodarze między 57. i 62. minutą zdobyli kolejne dwie bramki. Na tym nie poprzestali. Mieli to spotkanie pod kontrolą już do końca, a w doliczonym czasie gry jeszcze dwukrotnie pokonali bramkarza MKS.
W najbliższej serii Unia gra na wyjeździe ze Zniczem Biała Piska.

ZOBACZ SKRÓT MECZU UNII
Publikujemy dzięki uprzejmości KS Unia Susz

POZOSTAŁE WYNIKI 19 KOLEJKI
Rominta Gołdap – Błękitni Orneta 0:0
Motor Lubawa – Orlęta Reszel 1:2 (1:1)
Tęcza Biskupiec – Granica Kętrzyn 0:1 (0:0)
Mamry Giżycko – Concordia Elbląg 0:0
Pisa Barczewo – Znicz Biała Piska 1:3 (0:1)
Mrągowia Mrągowo – Tęcza Miłomłyn 1:2 (0:1)
* Nie odbył się mecz Zatoka Braniewo — Błękitni Pasym. Goście przesłali zwolnienia lekarskie 10 zawodników. W tej sytuacja zapadła decyzja o przełożeniu tego spotkania na inny termin.

Osa Ząbrowo — GKS Stawiguda 2:1 (2:0)
1:0 - Pietruszewski (13), 2:0 - Marciniak (36), 2:1 - Ślimak (83)
Jeziorak Iława — Kormoran Zwierzewo 6:0 (3:0)
1:0 — Galas (16), 2:0 — Słodki (21 samobójcza), 3:0 — Suchocki (45), 4:0, 5:0 — Figurski (76, 89), 6:0 — Kuchnik (90)

Walczący o utrzymanie Czarni Rudzienice zremisowali na swoim terenie z wyżej notowanym zespołem z Zalewa. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 8 minucie spotkania, kiedy to Mateusz Żórański wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego. Goście wyrównali osiem minut później, a do końca meczu obie drużyny stworzyły po kilka sytuacji bramkowych, jednak nie potrafiły ich wykorzystać.
To bardziej punkt stracony, czy dwa zdobyte? — Okaże się na koniec sezonu — mówi Tomasz Zakierski, trener Czarnych.

O ligowy byt martwią się też w Ząbrowie, dlatego bardzo cenne są trzy punkty zdobyte w niedzielę w meczu z GKS-em Stawiguda. Osa prowadziła już w pewnym momencie 2:0; pierwszą bramkę zdobył Maciej Pietruszewski (po kontrze, podawał Sebastian Marciniak), a na 2:0 podwyższył Marciniak, po szybko rozegranym wyrzucie z autu (to wciąż niedoceniania przez niektóre drużyny forma sprytnego wznowienia gry, która przynosi wymierne efekty pod bramką rywali).
Czy Osa czuje się już bezpieczna? — Nie, jeszcze daleka droga przed nami, aby osiągnąć ten stan spokoju. Dalej walczymy o utrzymanie — mówi Krzysztof Furmański, trener zespołu z Ząbrowa.

A Jeziorak zrobił w sobotę swoje, czyli pewnie pokonał u siebie Kormoran Zwierzewo, a więc zespół, który w rundzie jesiennej napsuł dużo krwi liderom z Iławy (w Zwierzewie padł remis 0:0). Najpierw bramkarza Kormorana pokonał Radosław Galas, następnie samobójcze trafienie zaliczył Maciej Słotki, a ostatnią bramkę w pierwszej części meczu zdobył Łukasz Suchocki. Po przerwie na listę strzelców wpisał się grający trener Wojciech Figurski (dwa gole) oraz Rafał Kuchnik.
Przy okazji tego spotkania trzeba pochwalić bardzo dobrą grę prawego skrzydła Jezioraka: współpraca Aleksandra Krajewskiego (ostatnio wysoka forma) z bardzo doświadczonym Suchockim robi wrażenie i to właśnie tą stroną iławianie przeważnie atakowali.

W najbliższej kolejce zagrają: Płomień Turznica — Jeziorak Iława, Kormoran Zwierzewo — Czarni Rudzienice, Ewingi Zalewo — Osa Ząbrowo.

Olimpia Olsztynek — Polonia Pasłęk 2:0 (2:0)
Fortuna Gągławki — Delfin Rybno 1:2 (1:0)
Orzeł Janowiec Kościelny — Czajkowski Radomniak Radomno 1:5 (1:2)
Dąb Kadyny — Płomień Turznica 3:1 (3:0)
Kaczkan Huragan II Morąg — Polonia Iłowo 2:1 (0:1)