Jeziorak powiększył przewagę, a GKS Wikielec znowu przegrał — krajobraz po ostatniej kolejce

2018-04-03 13:18:07(ost. akt: 2018-04-03 13:38:57)
GKS Wikielec przegrał w Łowiczu 2:4 i wciąż zajmuje ostatnie miejsce w tabeli

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

Za nami kolejne mecze naszych drużyn piłkarskich. Coraz lepsze nastroje panują w Iławie, bo Jeziorak znowu wygrał i wobec remisu Olimpii Olsztynek, ma już 13-punktową przewagę nad wiceliderem. Dużo smutniej jest w Wikielcu — GKS nieuchronnie idzie w stronę spadku.
III LIGA
Pelikan Łowicz — Rolimpex GKS LZS Wikielec 4:2 (2:0)
1:0 — Kowalczyk (14), 2:0 — Broniarek (38), 3:0 — Kowalczyk (65), 3:1 — Sobociński (67 karny), 3:2 — Nowiński (78), 4:2 — Wrzesiński (88)
ROLIMPEX: Malanowski — Jajkowski (68 Płoski), Kolcz, Kacperek, Sobociński (68 Gurow), Tomkiewicz, Śledź, Górski, Wypniewski (46 Nowiński), Wrzosek, Piórkowski

Goście postraszyli trochę ekipę Pelikana, ale niestety skończyło się tylko na strachu.
W założeniach obozu GKS-u na ten mecz było pokonanie rywala z Łowicza, jednak tak się nie stało. Do przerwy gospodarze obieli zasłużenie prowadzenie. Wikielec w tym czasie grał słabo i poważnie nie zagroził bramce przeciwnika. Dopiero po przerwie było lepiej, ale najpierw Pelikan po jednej akcji GKS-u szybko skontrował i było 3:0.

Potem zespół trenera Arkadiusza Klimka coraz śmielej atakował; po jednej z akcji w polu karnym został sfaulowany został Paweł Kolcz. Egzekutorem był niezawodny Remigiusz Sobociński. GKS poczuł krew i kolejne sprawne ataki sunęły na bramkę gospodarzy. Sześć minut później kontaktową bramkę zdobył z rzutu wolnego Cezary Nowiński, który popisał się ładnym precyzyjnym strzałem. Wydawało się, że remis leży w możliwościach ekipy Klimka. Tak się jednak nie stało i na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem sędziego zawodnik gospodarzy ustalił wynik spotkania na 4:2.
Już w piątek 6 kwietnia o 18.00 kolejny mecz, tym razem na stadionie w Wikielcu Rolimpex GKS zagra z Polonia Warszawa.

POZOSTAŁE WYNIKI 21 KOLEJKI
Sokół Ostróda — Kaczkan Huragan Morąg 0:1 (0:1)
Warta Sieradz — MKS Ełk 0:3 (0:0)
ŁKS Łomża — Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 4:0 (1:0)

Orlęta Rema Reszel — Amex-Bączek Unia Susz
Mecz został odwołany z powodu złego stanu boiska w Reszlu. Teraz Unię czeka spotkanie na własnym stadionie z MKS-em Korsze.

POZOSTAŁE WYNIKI 18 KOLEJKI
Błękitni Orneta — Mrągovia Mrągowo 3:0 (2:0)
Znicz Biała Piska — Rominta Gołdap 5:0 (1:0)
Granica Kętrzyn — Tęcza Miłomłyn 3:1 (0:0)
Mamry Giżycko — Tęcza Biskupiec 1:2 (0:1)
Concordia Elbląg — Błękitni Pasym 3:2 (0:1)
MKS Korsze — Pisa Barczewo 2:3 (1:3)
Zatoka Braniewo — Motor Lubawa 2:0 (1:0)

KLASA OKRĘGOWA (gr. 2)
Ewingi Zalewo — Jeziorak Iława 0:4 (0:1)
0:1, 0:2 — Figurski (2, 13), 0:3 — Madej (70), 0:4 — Kressin (90)
GKS Stawiguda — Czarni Rudzienice 3:3 (2:1)
0:1— Karkut (2), 1:1 — Jagielski (13), 2:1 — Ślimak (22), 2:2 — Wrześniak (75), 3:2 — Gorgol (73), 3:3 — Wrześniak (88)
Czajkowski Radomniak Radomno — Osa Ząbrowo 2:0 (1:0)
1:0, 2:0 — Lewicki (33, 68 k)

Niespodziewaną wpadkę zaliczyła w tej serii Olimpia Olsztynek, która tylko zremisowała na swoim terenie z zajmującą ostatnie miejsce w tabeli Fortuną Gągławki. A to znaczy, że obecnie przewaga Jezioraka nad wiceliderem wynosi już trzynaście punktów, a trzeba pamiętać o tym, że iławianie rozegrali o jeden mecz mniej (zaległe spotkanie z Radomniakiem). W dobrej formie jest ostatnio Kamil Jędrzejewski. Mecz z Ewingami był drugim z rzędu, w którym bramkarz Jezioraka obronił rzut karny.
W 19 kolejce zagrają: Osa Ząbrowo — GKS Stawiguda, Czarni Rudzienice — Ewingi Zalewo, Jeziorak Iława — Kormoran Zwierzewo,

Polonia Pasłęk — Polonia Iłowo 1:2 (0:2)
Płomień Turznica — Kaczkan Huragan II Morąg 1:7 (0:1)
Kormoran Zwierzewo — Dąb Kadyny 1:3 (0:1)
Delfin Rybno — Orzeł Janowiec Kościelny 4:0 (2:0)
Olimpia Olsztynek — Fortuna Gągławki 1:1 (0:1)
0:1 — Borzewski (25), 1:1 — Pawlak (54)