Czytelnicy Gazety Iławskiej zdecydowali: Kormoran pozostanie Kormoranem

2018-03-27 12:45:31(ost. akt: 2018-03-27 12:59:51)
Hotel Kormoran, widok od strony plaży Prawdziwki i jeziora Jeziorak

Hotel Kormoran, widok od strony plaży Prawdziwki i jeziora Jeziorak

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Wszystko wskazuje na to, że remontowany właśnie hotel przy ulicy Chodkiewicza w Iławie zachowa starą nazwę. Właściciel obiektu przy podjęciu tej decyzji posiłkował się opinią czytelników Gazety Iławskiej.
W połowie marca informowaliśmy o rozpoczęciu prac przygotowawczych do wielkiego remontu, jaki czeka hotel znajdujący się na południowym krańcu najdłuższego jeziora w Polsce.
PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ: Kormoran sterowany smartfonem. Ruszył remont iławskiego hotelu [WIZUALIZACJA, AKTUALNE ZDJĘCIA]

Na tę inwestycję czekają nie tylko turyści, ale także sami iławianie, dla których obiekt położony nad Jeziorakiem jest ważny i ma charakter wręcz historyczny. Przy okazji spotkania z właścicielem hotelu poruszyliśmy sprawę jego przyszłej nazwy.
"Pozostaje jeszcze kwestia nazwy nowego obiektu. Pozostanie Kormoran? — pytamy inwestora.
— A pan jak uważa? Może zostawimy tę nazwę, to też jakaś historia Iławy. A może wasi czytelnicy nam podpowiedzą, jak nazwać nowy hotel?"

No więc czytelnicy podpowiedzieli, i to w trybie natychmiastowym. Na naszym facebooku od razu pojawiły się komentarze. Wszystkie, a łącznie jest ich kilkadziesiąt, świadczyły o tym, że społeczeństwo chce pozostawienia dawnej nazwy. My w redakcji uważamy identycznie, jak nasi czytelnicy.

— Czytałem, czytałem. Pozostanie Kormoran — powiedział właściciel hotelu na samym początku naszej ostatniej rozmowy, gdy jeszcze nie zdążyliśmy powiedzieć w jakiej sprawie dzwonimy. Okazuje się jednak, że inwestor na bieżąco sprawdzał, co do powiedzenia na temat nazwy jego obiektu mają iławianie, ci z bliska i z daleka (nie brakuje opinii emigrantów).

Czekamy więc na koniec prac remontowych, a właściciela trzymamy za słowo w kwestii nazwy.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5