WTZ Iława przeprowadzi zbiórkę żywności w iławskich marketach spożywczych

2018-03-14 15:18:41(ost. akt: 2018-03-14 14:23:24)

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

W piątek i sobotę (16-17 marca) w godzinach 9:00 — 17:00 Warsztat Terapii Zajęciowej przy PSONI koło w Iławie przeprowadzi Wielkanocną Zbiórkę Żywności. Akcja przygotowana jest w partnerstwie z Bankiem Żywności w Olsztynie i będzie prowadzona na terenie Lidla, Kauflandu oraz Biedronki przy ul. Ostródzkiej w Iławie.
— Celem akcji jest wsparcie funkcjonowania placówek dla osób z niepełnosprawnościami prowadzonych przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Iławie — informuje Magda Wróblewska z WTZ Iława.

W ramach zbiórki pozyskiwane będą produkty z długim terminem ważności, takie jak: mąka, cukier, makaron, kasza, ryż, dania gotowe, olej, konserwy mięsne i warzywne, herbata, dżemy, słodycze: batony, czekolady, herbatniki, orzechy i bakalie. Zebrane produkty posłużą do przygotowywania codziennych posiłków dla uczestników zajęć terapeutycznych prowadzonych przez PSONI Koło w Iławie oraz pozwolą realizować zajęcia kulinarne, przygotowujące osoby z niepełnosprawnością do samodzielnego życia. Łączna liczba podopiecznych iławskiego Koła PSONI (w ramach zajęć Warsztatu Terapii Zajęciowej i Zespołu Rehabilitacyjno-Terapeutycznego) obejmuje blisko 100 osób z niepełnosprawnościami.

— Sklepy biorące udział w zbiórce żywności będą oznaczone plakatami dotyczącymi prowadzonej akcji. Klienci będą informowani przy wejściu przez wolontariuszy o celu i możliwości przyłączenia się do zbiórki. Podarowane artykuły będą składane do oznaczonych koszyków, znajdujących się przy wyjściu ze sklepu. Wolontariusze będą posiadali identyfikatory z imieniem i nazwiskiem — tłumaczą organizatorzy.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5