Przystań "Pod Omegą" oraz Gazeta Iławska nagrodzone podczas ogólnopolskich targów Wiatr i Woda

2018-03-13 12:26:06(ost. akt: 2018-03-13 14:20:41)
Stanisław Kasprzak, właściciel przystani żeglarskiej Pod Omegą (trzeci z lewej) podczas targów"Wiatr i Woda" 2018 odebrał nagrodę także w naszym imieniu

Stanisław Kasprzak, właściciel przystani żeglarskiej Pod Omegą (trzeci z lewej) podczas targów"Wiatr i Woda" 2018 odebrał nagrodę także w naszym imieniu

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

W sobotę 10 marca w Warszawie doszło do ważnego wydarzenia, zarówno dla Stanisława Kasprzaka reprezentującego firmę PHGT Pod Omegą, jak i naszej redakcji. Właściciel iławskiej przystani żeglarskiej odebrał dwie nagrody, w swoim i naszym imieniu.
W warszawskim Centrum EXPO XXI w sobotę odbyła się już trzydziesta edycja Targów Sportów Wodnych i Rekreacji "Wiatr i Woda". Jubileusz największych tego typu targów w Polsce będzie bardzo dobrze wspominany przez właścicieli przystani żeglarskiej "Pod Omegą" oraz przez... naszą redakcję.
Podczas specjalnej uroczystości nagrodzono najlepiej zorganizowane regaty z cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych 2017 oraz zwycięzców konkursu fotograficznego związanego z PPJK. W pierwszej z tych kategorii zwyciężyła przystań "Pod Omegą", w drugiej: fotografia Mateusza Partygi z Gazety Iławskiej.

Nagrody wręczali redaktorzy miesięcznika "Żagle" Waldemar Heflich i Jerzy Klawiński oraz prezes PPJK Jarosław Bazylko i prezes poprzedniej kadencji PPJK - Andrzej Janowski. Stanisław Kasprzak otrzymał "Blachę", czyli dowód uznania za najlepsze regaty w poprzednim roku. Natomiast fotografia naszego dziennikarza oraz dwie kolejne w klasyfikacji w nagrodę zostaną opublikowane w majowym wydaniu miesięcznika "Żagle". Pan Stanisław w naszym imieniu odebrał też w Warszawie nagrody rzeczowe (m.in. piękną statuetkę oraz niezwykły album "Żeglarstwo na Warmii i Mazurach").

To już trzecia "Blacha" zdobyta przez przystań żeglarską mieszczącą się nad Jeziorakiem, tuż przy zjeździe z drogi krajowej nr 16 (ulica Sienkiewicza), co tylko potwierdza, jak dobrą robotę wykonuje ekipa z Omegi

— Ta nagroda zawsze jest dowodem jakości naszych działań, w tym przypadku organizacji regat Pucharu Polski Jachtów Kabinowych — mówi Stanisław Kasprzak. — O jej przyznaniu decydują dziennikarze i redaktorzy naczelni miesięcznika Żagle, więc mówimy o osobach, które na żeglarstwie znają się jak mało kto. Tym cenniejsza jest "Blacha". Podczas oceny każdej imprezy branych jest pod uwagę mnóstwo szczegółów, takich jak samo przeprowadzenie zawodów, tzw. brzegówka, czyli stopień przygotowania regat na lądzie, bezpieczeństwo załóg, ale także cześć integracyjna oraz atmosfera wydarzenia. W każdym z tych elementów staramy się być jak najlepsi, a jury po raz kolejny doceniło nasze starania — komentuje nagrodę organizator regat PPJK.

••• Teraz kilka słów o nagrodzie przyznanej naszemu dziennikarzowi w konkursie fotograficznym. Szczerze mówiąc, to dopiero w dzień ogłoszenia wyników (na tydzień przed targami Wiatr i Woda) dowiedzieliśmy się, że fotografia Mateusz Partygi bierze udział w jakimkolwiek konkursie. Co ciekawe: zdjęcie jakiegoś szału nie robi, co podkreśla także jego autor. Emocji tyle, co na jagodach: załoga Arkadiusza Sendlewskiego na jachcie "Sen 749" przy niezbyt mocnym wietrze płynie w stronę startu w pierwszym wyścigu.
Widocznie organizatorzy regat i konkursu sami je wybrali, ich sprawa. Mieli do tego prawo, bo wcześniej poprosili nas o przesłanie (na potrzeby kalendarza PPJK 2018) wskazanych przez nich pozycji.

Głosowanie na najlepsze zdjęcia odbywało się za pomocą facebook'a, poprzez tzw. lajkowanie. Zdjęcie Partygi zebrało 390 głosów, drugi był Czesław Kalinowski (290 lajków) a trzecie miejsce zajęła fotografia Karoliny Wilczewskiej (172).
Jednemu z internautów, Jarosławowi Kuli, fotka nie przypadła do gustu i je skrytykował.
— Też uważam, że są lepsze zdjęcia, również spośród tych, które zrobiłem podczas regat PPJK 2017 na Jezioraku, ale co tam — pretensji mieć nie będę. Proszę więc pana Jarosława Kulę o potraktowanie tego wszystkiego z przymrużeniem oka, a Arkadiuszowi Sendlewskiemu gratuluję faktu, że będzie w "Żaglach". To Sen na jawie — żartuje Mateusz Partyga.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl


Zwycięska fotografia. Są lepsze zdjęcia, również spośród tych, które Mateusz Partyga zrobił podczas regat PPJK 2017 na Jezioraku, ale co tam — pretensji o wygraną mieć nie będziemy;)

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Turystażeglarz #2532109 | 89.64.*.* 6 lip 2018 20:37

    Nagroda dla Pana Stanisława Kasprzaka za organizację regat rozumiem, ale przystań pod omegą to raczej poprzednia epoka i standart made in PRL. Teraz klient ma pieniądze i chce je wydac w komfortowych warunkach np. Port 110. Czekamy na rozbudowę przystani.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Jarosław Kula #2463657 | 217.99.*.* 15 mar 2018 23:30

    W swoim komentarzu do tego zdjęcia napisałem, cytuję: "Sory, ale ta fotka jest "bezpłciowa" i jest raczej oczywiste że liczbę otrzymanych głosów zawdzięcza "kumoterstwu" - tak chyba należy nazwać zjawisko które spowodowało gremialne głosowanie na takiego "gniota". :-(" - koniec cytatu. Zdania nie zmieniam w Wy jeśli chcecie być rzetelnymi dziennikarzami to cytujcie nie tylko to co miłe Waszym wrażliwym uszom ale i to co choć rzetelne w ocenie to miłe nie jest. W wyniku tej dyskusji przyjrzałem się jeszcze regulaminowi tego konkursu i moim zdaniem ta fotografia nie dość, że jest słaba to nie spełnia wymogów regulaminu.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5