Udany start uczniów Budowlanki w zawodach programistycznych

2018-02-25 13:21:44(ost. akt: 2018-02-25 13:30:49)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Miłosz Mazurewicz, Michał Markuszewski oraz Jakub Sajnog reprezentowali iławską Budowlankę w IX Warmińsko-Mazurskich Zespołowych Zawodach Programistycznych.
W piątek 16 lutego na Wydziale Matematyki i Informatyki UWM w Olsztynie odbyły się IX Warmińsko-Mazurskie Zespołowe Zawody Programistyczne. Wzięły w nich udział ogółem 34 zespoły ze szkół naszego województwa. Zawody polegały na zespołowym rozwiązywaniu zadań programistycznych. Każda grupa otrzymała do dyspozycji komputer z zainstalowanymi kompilatorami Turbo Pascal 6, Free Pascal, Dev C++. Rozwiązania zadań należało przedstawić w języku Pascal, C/C++ lub Java. W sędziowaniu użyto automatycznego systemu oceniania Online Judge, dzięki czemu rozwiązania w formie kodu były bezstronnie ocenione online jako akceptowane albo odrzucane.
Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie reprezentowali uczniowie pierwszej klasy technikum informatycznego: Miłosz Mazurewicz, Michał Markuszewski, Jakub Sajnog, zajmując 22 miejsce w tak trudnym konkursie. Potwierdzili tym samym wysoki poziom wiedzy informatycznej oraz umiejętności programistycznych tym bardziej, że ich przygoda z programowaniem zaczęła się dopiero pół roku temu na kółku informatycznym w szkole, prowadzonym przez Jarosława Cherka. Uczestnicząc w tych zawodach uczniowie zdobyli cenne doświadczenie, co powinno zaprocentować w przyszłości.


Jarosław Cherek

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5