Niespodziewana porażka szczypiornistów Jezioraka Iława [ZDJĘCIA]

2018-02-17 18:40:39(ost. akt: 2018-02-17 18:47:52)

Tego nie było w planie. Piłkarze ręczni Jezioraka zasłużenie przegrali na swoim terenie z zajmującym przed tą serią przedostatnie miejsce AZS-em UKW Bydgoszcz.

Jeziorak Iława - AZS UKW Bydgoszcz 32:35 (16:17)
JEZIORAK: Prorok, Dudek, Gisicki - Maćkowski, Zawłocki, Miklewski, Łużyński, Kamiński, Kosopud, Kalwas, Szymaniak, Baliński, Minder, Wierzbicki, Malinowski, Zagrajek,

Nie takiego pożegnalnego meczu chciał na pewno Krystian Maćkowski. Jeden z najlepszych zawodników iławskiej drużyny przechodzi właśnie z II-ligowego Jezioraka do I-ligowego MKS-u Grudziądz. Przydałoby się więc krótką, ale owocną przygodę z Iławą zakończyć efektownym zwycięstwem. Nic z tego.

W pojedynku I rundy iławianie przegrali na wyjeździe z Akademikami z Bydgoszczy, ale dopiero po karnych. W kolejnych spotkaniach bydgoszczanie ugrali tylko 3 punkty (czyli łącznie pięć), a iławianie przed tym meczem mieli ich 18. Tej różnicy nie było widać podczas pojedynku rozegranego w hali widowiskowo-sportowej. Gospodarze prowadzili przez większość pierwszej połowy, później jednak ambitnie grający goście wyszli na prowadzenie realizując swój plan na ten bój. Już na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 16:17, a ostatecznie AZS UKW wygrał różnicą trzech goli.

W następnej kolejce zespół Jezioraka czeka daleki wyjazd do Gryfina (sobota 24 lutego).