Oficjalnie: budynki przy ul. Ostródzkiej 2 i ul. Mazurskiej 2 będą wystawione na sprzedaż. Ktoś chętny?

2018-01-22 13:56:15(ost. akt: 2018-01-22 14:12:19)
Zabytkowy budynek przy ul. Ostródzkiej 2. Jaka czeka go przyszłość?

Zabytkowy budynek przy ul. Ostródzkiej 2. Jaka czeka go przyszłość?

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Zgodnie z naszym przewidywaniami, iławscy radni podczas dzisiejszej sesji (poniedziałek 22 stycznia) podjęli uchwały mówiące o wystawieniu na sprzedaż dwóch zabytkowych nieruchomości.
We wtorek na naszym portalu zamieściliśmy artykuł "Budynki przy ul. Mazurskiej 2 i Ostródzkiej 2 prawdopodobnie trafią pod młotek [ZDJĘCIA]". Sprawa została sfinalizowana dziś, kiedy to podczas sesji rady miasta radni podjęli decyzje (dwie oddzielne uchwały) o wystawieniu na sprzedaż obiektów.

Nie wszyscy radni byli za tym pomysłem. Podczas głosowania dotyczącego budynku przy ul. Ostródzkiej 2 od głosu wstrzymał się Włodzimierz Harmaciński, a przeciw temu pomysłowi była Ewa Jackowska, która nie godzi się także na wystawienie na sprzedaż zabytkowej willi przy ul. Mazurskiej 2 (w tym przypadku wszyscy pozostali radni byli za przyjęciem uchwały).
— Uważam, że oba budynki to perełki naszego miasta o które trzeba zadbać, a nie je sprzedawać. Na miejscu burmistrza na pewno nie chciałabym wystawiać ich na sprzedaż, nie tędy droga — mówi radna Jackowska, która zapowiada swoją obecność na obu przetargach.

Jak już wspominaliśmy w poprzedniej publikacji dotyczącej obu zabytków, miasta nie stać na ich wyremontowanie. Dlatego też — podobnie jak w przeszłości z innymi zabytkami bywało — wystawi je na sprzedaż. Będzie je można nabyć w drodze przetargu. Jak nam przekazał Wiesław Pieńczewski, kierownik wydziału zarządzania infrastrukturą miejską, środowiskiem i mieniem komunalnym w iławskim ratuszu, przetarg powinien odbyć się za trzy, cztery miesiące.
— Urzędu miasta nie stać na remontowanie tych bardzo ładnych, ale już zniszczonych obiektów. Dlatego też będziemy się sukcesywnie pozbywać uciążliwych dla nas nieruchomości — dodaje Pieńczewski.

Ustalono już szacunkowe wartości tych nieruchomości. Inwestor, który chciałby zostać właścicielem budynku przy ul. Mazurskiej 2 wraz z działką okalającą nieruchomość, musi się przygotować na wydatek rzędu ok. 1 500 000 złotych. Natomiast na budynek przy ul. Ostródzkiej 2 trzeba będzie przygotować kwotę ok. 1 000 000 zł . Uchwały wchodzą w życie w dzień ich podjęcia.

Przypominamy, że już w przeszłości pisaliśmy o budynku przy ul. Ostródzkiej 2 przy okazji prezentacji zabytków Iławy.
PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ: Kamienica przy ul. Ostródzkiej 2, kolejny zabytek czekający na remont.

Natomiast zdjęcia willi przy ul. Mazurskiej 2 zamieszczaliśmy, gdy przybliżaliśmy historię i klimat osiedla, na którym się znajduje.
PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ: Zabytki Iławy: historia willi przy ul. Sienkiewicza 10 i jej pięknej okolicy.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Lonia #2425611 | 94.254.*.* 25 sty 2018 10:03

  Polak ma rację dość złych decyzji Zylinskiego, niech się zbiera, tyle pieniędzy bierze i jeszcze mu mało, sprzedawać musi, to potrafi każdy. Odnowić niewielu. Dość

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. polak #2425554 | 91.240.*.* 25 sty 2018 08:14

   jak można wyprzedawać majątek Iławian, to niegodne włodarza miasta. Adam traci kontakt z rzeczywistością i oby pod koniec 2018 roku nie miał już okazji podejmować takich złych decyzji.

   odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Melon #2424284 | 37.47.*.* 23 sty 2018 14:09

    Czyli kupię zburze postawię nowe polski system ekonomi budowlanej

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5