Uwaga, lód na jeziorze jeszcze bardzo słaby! Dziś załamał się pod sarną na Jezioraku, w gminie Purda pod bojerem

2018-01-15 14:54:39(ost. akt: 2018-01-15 15:11:55)
Dzisiejszy groźny incydent na jeziorze Klebarskim w gminie Purda

Dzisiejszy groźny incydent na jeziorze Klebarskim w gminie Purda

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Mroźna pogoda ośmieliła wiele osób do wejścia na lód. Dziś po lodzie na Małym Jezioraku biegały dzieci, na oko z podstawówki, bywa, że wchodzą także starsi uczniowie i dorośli. Służby ostrzegają, że lód jest jeszcze słaby. Dowodem na kruchość lodu może być dzisiejszy incydent z Jezierzyc w okolicach Makowa, gdzie lód załamał się pod sarną.
Mamy też przykład z gminy Purda, gdzie doszło do groźnej sytuacji na Jeziorze Klebarskim. Pod mężczyzną latającym bojerem załamał się lód. Na szczęście szybko otrzymał pomoc, po czym cały i zdrowy wrócił do domu.
Mężczyznę w wodzie zauważył przechodzień. Mieszkaniec Klebarka Wielkiego postanowił polatać bojerem na Jeziorze Klebarskim, jednak w pewnym momencie pod mężczyzną załamał się lód.
— Mężczyzna ubrany był w ubranie wypornościowe, które zabezpieczało go termicznie. Wpadł do przerębla i nie mógł się z niego wydostać — relacjonuje mł.bryg. Sławomir Filipowicz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.
— Strażacy z Klebarka Wielkiego ewakuowali go, używając deski do ratownictwa lodowego. Stan zdrowia mężczyzny był na tyle dobry, że ten nie wyraził zgody na transport do szpitala i wrócił do domu — dodaje.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5