Lekkoatletyka Dla Każdego - to propozycja dla iławskich podstawówek

2017-12-12 11:35:12 (ost. akt: 2017-12-12 10:44:39)

Autor zdjęcia: Nadesłała: Aneta Ostanek

Iława jest jednym z miast w którym realizowany jest program Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – „Lekkoatletyka Dla Każdego". W czynnym lekkoatletycznym zmaganiu wzięło udział 150 uczniów.

Właśnie w ramach jego promocji, dwukrotnie - 27 listopada i 4 grudnia dzieci z iławskiej "trójki" gościły w szkole podstawowej nr 5 w Iławie, aby wziąć udział w zabawach lekkoatletycznych dla klas III, promujących królową sportu.

Happening był nie tylko dobrą zabawą lekkoatletyczną, ale również pozwolił uczniom zapoznać się z konkurencjami w tej dyscyplinie sportowej. Dzieci poprzez aktywne uczestnictwo poczuły na sobie smak lekkoatletycznych przyjemności - co daje nadzieję na ich zaangażowanie w przyszłości w szkolenie związane z wyborem tej dyscypliny oraz konkurencji, która im odpowiada. A z ich radosnych zachowań wynika, że najbardziej przypadł im do gustu skok w dal i wzwyż, również z bieganiem nie powinno być problemu.

Na pamiątkę udziału w promocji lekkoatletycznych zachowań każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom, który poza wspomnieniem z fajnej zabawy, będzie również zachętą do udziału w następnych podobnych happeningach sportowych. W czynnym lekkoatletycznym zmaganiu wzięło udział 150 uczniów.

Organizatorka Aneta Ostanek (trenerka w programie LDK), dziękuje dyrekcji szkoły podstawowej nr 5 za przychylność w realizacji programowi LDK, a Zespołowi Szkół Ogólnokształcącego im. St. Żeromskiego za wypożyczenie sprzętu sportowego. Wolontariuszom i ich opiekunom Iwonie Beczek i Dorocie Bucior za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu imprezy. Wychowawcom klas za opiekę nad dziećmi w trakcie trwania eventu.

Zachęca również dzieci z klas III-VI z iławskich szkół podstawowych do udziału w treningach, które odbywają się w SP 5 w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 16:30-18:00.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5