Trzeba pomóc Łukaszowi Sółkowskiemu! Zaczynamy zbiórkę przedmiotów na licytację

2017-11-15 11:13:19(ost. akt: 2017-11-15 11:27:22)
Łukasz Sółkowski zmaga się z rakiem mózgu

Łukasz Sółkowski zmaga się z rakiem mózgu

Autor zdjęcia: archiwum

Już od pięciu lat UKS Mały Jeziorak Iława organizuje turnieje charytatywne, podczas których pomaga potrzebującym. Do tej pory pieniądze uzbierane podczas jednodniowych wydarzeń trafiały do rodzin chorych dzieci.
Tym razem będzie trochę inaczej, bo turniej charytatywny zorganizowany zostanie z myślą o Łukaszu Sółkowskim, ratowniku medycznym związanym zawodowo od lat ze szpitalem powiatowym w Iławie, u którego stwierdzono glejaka. Do turnieju połączonego ze zbiórką pieniędzy na leczenie Łukasza ma dojść 4 lutego 2018 w Iławie (prawdopodobnie w hali sportowo-widowiskowej).

— Nasz klub wraz z iławskimi ratownikami medycznymi organizuje już piąty turniej charytatywny. Tym razem pomagać będziemy Łukaszowi Sółkowskiemu, który choruje na raka mózgu i potrzebuje naszej pomocy — mówi trener Tomasz Zakierski, koło zamachowe imprez charytatywnych organizowanych przez UKS Mały Jeziorak.

— Łukasz jest po operacji i radioterapii protonowej. Dalsze leczenie nie jest refundowane, a jego koszt to koło 120 tysięcy złotych. W związku z tym bardzo proszę ludzi dobrej woli o pomoc w pozyskaniu gadżetów na loteriadę i rzeczy na licytację. Wierzę, że razem damy radę pomóc Łukaszowi — dodaje Zakierski.

W przeszłości, przy okazji poprzednich turniejów, nasi czytelnicy wielokrotnie przyłączali się do akcji charytatywnych organizowanych przez MJ. Pamiątki sportowe oraz gadżety trafiały z różnych stron Polski, a także z zagranicy (niezawodny iławianin Piotr Jakielski z Francji).
Na przykład w poprzednim roku, gdy zbierano pieniążki na leczenie i rehabilitację małego Bartka Cichockiego, Krzysztof Bączek, prezes Unii Susz, przekazał na licytację oryginalną koszulkę Roberta Lewandowskiego w barwach Bayernu Monachium z autografem piłkarza.
Teraz także na Was liczymy, drodzy czytelnicy.

Wkrótce podamy więcej szczegółów dotyczących wydarzenia. Osoby, które chciałyby się przyłączyć do akcji, proszone są o kontakt z Tomaszem Zakierskim (795 082 555 — Mały Jeziorak Iława) oraz z Tomaszem Sławińskim (694 619 956), kolegą z pracy chorego Łukasza Sółkowskiego.

Podajemy także namiary na nasza redakcję:
adres: 14-200 Iława, ul. Jana III Sobieskiego 1/1/k
nr. tel.: 89 648 77 36
adres e-mail: ilawa@gazetaolsztynska.pl

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5