Tuszetia, kraina dla wytrwałych, była bohaterką kolejnego spotkania podróżniczego

2017-10-24 09:38:35 (ost. akt: 2017-10-24 09:47:10)

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

Ponad 60 osób spotkało się wczoraj (poniedziałek 23 października) w sali restauracji Stary Tartak, by wspólnie wysłuchać opowieści o Tuszetii, tajemniczej dla większości z nas krainy Gruzji. Była to kolejna odsłona Iławskich Spotkań Podróżniczych "4 strony".

Magdalena Konik, która postanowiła zamieszkać z Tuszami, przez prawie 2 godziny opowiadała o swoich przygodach, zwyczajach, religii oraz o tym, jak trudno jest zyskać zaufanie rdzennych mieszkańców tego regionu.
Tuszetia to wschodni gruziński Kaukaz, który jest krainą dla wytrwałych. Nie oferuje luksusów, zachwyca jednak przyrodą. Pasterze, z racji swojego trybu życia, wielotygodniowych wędrówek z owcami, prowadzą bardzo często samotny tryb życia.

— Historie Magdy zaskakują nie tylko ciekawostkami na temat życia Tuszów. Jej zdjęcia zachwycają i pokazują niezwykłe piękno tej krainy — mówi Dawid Kopaczewski, jeden ze współorganizatorów.
— Już teraz zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach Iławskich Spotkań Podróżniczych "4 Strony", które odbędzie się 9 listopada o godz.18.15. Tym razem będziemy mogli wysłuchać opowieści o Australii — zapowiada Kopaczewski.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5