Marihuana w miasteczku ruchu drogowego

2017-10-17 15:49:43(ost. akt: 2017-10-17 15:54:56)
Jak informuje policja, sprawa ma charakter rozwojowy

Jak informuje policja, sprawa ma charakter rozwojowy

Autor zdjęcia: sxc.hu

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom Iławy, przy których policjanci podczas kontroli zabezpieczyli narkotyki.
St. asp. Dominik Siestrzewitowski wspólnie z asp. Rafałem Żurawskim podczas obchodu rejonu służbowego zauważyli, że w okolicy jednej z klatek schodowych stoi trzech młodych mężczyzn pijących alkohol. Policjanci wylegitymowali mężczyzn i sprawdzili w policyjnych systemach. Za spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym mężczyźni zostali ukarani mandatami.
Policjant pamiętał jednak, że jeden z mężczyzn był już karany za posiadanie narkotyków. Dokonali w związku z tym kontroli osobistej 25–latka. Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne. Mieszkaniec Iławy w paczce po papierosach miał schowany susz roślinny, który po zbadaniu narkotestem okazał się marihuaną. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przedstawili mu zarzut, do którego się przyznał.

Ten sam dzielnicowy st. asp. Dominik Siestrzewitowski wspólnie z mł. asp. Marcinem Dreszlerem podczas czynności służbowych znalazł susz roślinny u 35–latka. Policjanci zauważyli mężczyznę kiedy siedział wspólnie ze swoimi znajomymi na jednej z ławek w miasteczku ruchu drogowego. Funkcjonariusze podeszli do mężczyzn, gdyż jeden z nich pił alkohol, co w tym miejscu było niedozwolone. Policjanci wylegitymowali mężczyzn i sprawdzili w policyjnych systemach. W trakcie czynności jeden z nich próbował ukryć w ręce szklaną lufkę. W związku z powyższym dzielnicowi dokonali kontroli osobistej mężczyzny. Okazało się, że 35-latek posiada przy sobie susz roślinny schowany w woreczek strunowy. Badanie narkotestem wskazało, że jest to marihuana. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przedstawili mu zarzut.

W myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii art. 62. 1. Mówi, że „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5