W Wikielcu w końcu zapanował lepszy nastrój – krajobraz po piłkarskim weekendzie [WYNIKI, TABELE, SKRÓTY]

2017-09-25 09:06:16(ost. akt: 2017-09-25 09:43:01)
Rolimpex GKS Wikielec, tu przed pucharową potyczką w Iławie

Jeziorak Iława (okręgówka) i LZS Frednowy (B klasa) ewidentnie pchają się do wyższej ligi. Za to spadku bardzo chcieliby uniknąć np. w Wikielcu. Na szczęście GKS (III liga) w końcu przerwał serię porażek i zdobył pierwszy punkt. Zapraszamy do zapoznania się z krajobrazem panującym po ostatnim weekendzie, od III ligi do B klasy.
IV LIGA
Victoria Sulejówek — Rolimpex GKS LZS Wikielec 1:1
1:0 — Wocial (44), 1:1 — Nowiński (72)
GKS: Malanowski — Koprucki, Kacperek, Sobociński, Sagan, Łukasik (59 Śledź), Wypniewski (60 Tomczyk), Nowiński, Kolcz, Piórkowski, Zakrzewski (90+2 Zasuwa)

Drużyna z Wikielca wreszcie otworzyła swoje punktowe konto. A dokonała tego na bardzo trudnym terenie, bo w Sulejówku przegrywały już w tej rundzie i Widzew, i Kaczkan Huragan, i Finishparkiet Drwęca...
Także w sobotę Victoria miała ochotę na kolejną wygraną, a pod koniec pierwszej połowy objęła prowadzenie, kiedy Wojciech Wocial wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową trafił do siatki.

Wikielec zdołał jednak doprowadzić do wyrównania, czego dokonał, sprowadzony latem z Sokoła Ostróda, Cezary Nowiński, który zdobył swoją pierwszą bramkę w lidze dla nowego klubu.

— Był to bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu — powiedział strzelec gola dla Rolimpexu. — Szczególnie udana była dla nas druga połowa, kiedy graliśmy pressingiem i zmuszaliśmy przeciwnika do popełniania błędów. Stworzyliśmy sobie w tym czasie sporo sytuacji. I właśnie po jednej z nich zdobyłem gola: Kamil Tomczyk umiejętnie wrzucił piłkę z lewej strony, wybili ją na przedpole obrońcy, dostałem piłkę na prawą nogę, szybko przełożyłem ją na lewą i uderzyłem przy słupku po ziemi. To był wyrównany mecz, ale z naszą przewagą w drugiej części.

W następnej serii spotkań Wikielec zagra u siebie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

POZOSTAŁE WYNIKI 9 KOLEJKI
MKS Ełk — Kaczkan Huragan Morąg 0:1 (0:0)
0:1 — Galik (83)
Warta Sieradz — Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 2:3 (0:2)
0:1 — Mayik (2), 0:2 — Koziara (18), 1:2 — Miarka (46 samob.), 2:2 — Mitek (61), 2:3 — Bany (77)
Sokół Ostróda — Pelikan Łowicz 2:1 (0:1)
0:1 — Jaworskyj (41 karny), 1:1 — Gajewski (81), 2:1 — Mlonek (90)

IV LIGA
Mrągowia Mrągowo – Amex Bączek Unia Susz 2:1 (1:0)
1:0 – Rusiecki (17), 1:1 – Karczewski (67), 2:1 – Spirydon (78)
UNIA: Puwalski - Hanas, Wiśniewski, Bieńkowski (46 A. Kowalczyk), D. Laskowski, Kołakowski (67 Gerych), Kwiatkowski, Górski, Luliński, Płoski (76'P. Kruszyński), Karczewski.

Pięć zwycięstw i trzy porażki ma na koncie Unia Susz. Bezkompromisowi piłkarze z powiatu iławskiego w 8. kolejce wybrali się do Mrągowa. W 67. min Marcin Karczewski wyrównał stan rywalizacji na 1:1, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy. Zwycięską bramkę strzelił Spirydon na 12 minut przed końcowym gwizdkiem arbitra.

SKRÓT MECZU MRĄGOWIA - UNIA
Publikujemy dzięki KS Unia Susz

POZOSTAŁE WYNIKI 8 KOLEJKI
Rominta Gołdap – Pisa Barczewo 3:2 (0:1)
0:1 – Kowszun (11), 1:1, 2:1 – Gulbierz (50 karny, 53 karny), 3:1 – Kamiński (57), 3:2 – Kierstan (81)
Granica Kętrzyn – Zatoka Braniewo 4:0 (1:0)
1:0 – Bobrowski (44), 2:0 – Dwulat (53), 3:0 – Ł. Swacha-Sock (77), 4:0 – Dwulat (87)
Orlęta Reszel – Concordia Elbląg 1:0 (1:0)
1:0 – Kowalski (16)
Tęcza Miłomłyn – Motor Lubawa 1:1 (0:0)
0:1 – Konicz (57), 1:1 – Kozioł (82); czerwone kartki: Leśnicki (52, Tęcza, druga żółta), Suszczewicz (72 Motor, druga żółta)
Błękitni Orneta — Błękitni Pasym 0:3 (0:3)

KLASA OKRĘGOWA (gr. 2)
Lider z Iławy znów pokazał się z jak najlepszej strony: Jeziorak tym razem pokonał w Kadynach nieźle spisującego się do tej pory beniaminka i to różnicą aż czterech goli (5:1). Gospodarze honorowego gola zdobyli dopiero w doliczonym czasie gry.

SKRÓT MECZU DĄB KADYNY - JEZIORAK IŁAWA
Publikujemy dzięki JeziorakTV

WYNIKI 8 KOLEJKI
Polonia Iłowo — Osa Ząbrowo 0:2 (0:1)
0:1 — Harmaciński (44), 0:2 — Nakonieczny (86)
Kaczkan Huragan II Morąg — Czarni Rudzienice 3:0 (2:0)
1:0 — Gębala (24), 2:0 — Podgórski (33), 3:0 — Kuper (88)
Dąb Kadyny — Jeziorak Iława 1:5 (0:2)
0:1 — Figurski (11), 0:2 — Święty (35), 0:3 — Kressin (56), 0:4 — Poj (80), 0:5 — Figurski (87), 1:5 — Szucki (90+3)

Polonia Pasłęk — Czajkowski Radomniak Radomno 3:2 (0:1)
0:1 — P. Górzyński (11), 1:1 — Konczewski (55), 2:1 — Błażewicz (64), 2:2 — P. Górzyński (80), 3:2 — Augustyńczyk (86); czerwona kartka: Daniel Ciszewski (Radomniak)
GKS Stawiguda — Delfin Rybno 1:0 (1:0)
1:0 — Piórkowski (10)
Ewingi Zalewo — Olimpia Olsztynek 1:3 (1:0)
1:0 — W. Klonowski (45), 1:1 — Gabrusewicz (46), 1:2 — Szantar (47), 1:3 — Żórański (61)
Kormoran Zwierzewo — Fortuna Gągławki 3:2 (0:0)
0:1 — Maliszewski (51 samob.), 1:1 — Maj (58), 1:2 — Jurgielewicz (66), 2:2 — Maliszewski (69), 3:2 — Maj (79)
Płomień Turznica — Orzeł Janowiec Kościelny 1:2 (1:1)
0:1 — Mojka (10 samob.), 1:1 — Solis (43), 1:2 — Wawrzyniak (86)