IŁAWSKI PÓŁMARATON 2017: Biegaj, badaj się i bądź zdrowy, a przebiegniesz Swój półmaraton życiowy

2017-08-31 14:00:00 (ost. akt: 2017-08-31 12:03:10)
W sobotę 9 września specjaliści z Fizjomasters Iława badać będą wady postawy. Tu Michał Kamiński (Fizjomasters) podczas jednej z takich akcji przy okazji turnieju piłkarskiego

W sobotę 9 września specjaliści z Fizjomasters Iława badać będą wady postawy. Tu Michał Kamiński (Fizjomasters) podczas jednej z takich akcji przy okazji turnieju piłkarskiego

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W niedzielę 10 września wielki dzień dla biegaczy z Iławy, ale nie tylko. Na starcie siódmej już edycji Iławskiego Półmaratonu po raz kolejny stanie kilkuset uczestników. Zachęcamy do wzięcia udziału w biegu głównym oraz w imprezach okolicznościowych. A zachęcamy tym razem pisząc o prozdrowotnych skutkach uprawiania najprostszej i najtańszej formy sportu, czyli biegania.
Od początku Iławski Półmaraton La Rive zwraca szczególną uwagę nie tylko na samo uczestnictwo w biegu, ale również na aspekt zachowań prozdrowotnych uczestników oferując im możliwość skorzystania z bezpłatnych podstawowych badań parametrów biomedycznych dostępnych w czasie imprezy. Podczas tegorocznej edycji również będą one dostępne, jak np.:
— Pracownia Zdrowego Odżywiania
Oferuje dla wszystkich uczestników biegu pomiary antropometryczne składu ciała takie jak: procentową zawartość tkanki tłuszczowej, BMI, masę mięśniową i wiek metaboliczny. Dla 3 osób zapewniona będzie 12-tygodniowa opieka dietetyczna.
12 tygodniowy Program Zmiany Nawyków obejmuje:
Konsultacje dietetyczne co 2 tygodnie
Pomiary składu ciała co 2 tygodnie
Program żywieniowy

— "Biegaj, badaj się i bądź zdrowy, a przebiegniesz Swój półmaraton życiowy"
To z kolei akcja Stowarzyszenia Iławski Klub "Amazonki" oraz Agencji Świadczeń Medycznych i Pielęgniarsko-Położniczych w Środowisku. Zapraszają one wszystkich uczestników i osoby obecne podczas VII Iławskiego Półmaratonu La Rive do wzięcia udziału w akcji promującej zwiększenie wiedzy na temat zdrowego stylu życia poprzez kontrolę wagi, badanie poziomu cholesterolu, badanie poziomu cukru, ciśnienia tętniczego, naukę samobadania piersi w profilaktyce antynowotworowej, przekazanie wiedzy na temat badań cytologicznych w profilaktyce przeciwko nowotworowi szyjki macicy i profilaktykę antynowotworową.

Akcja odbędzie się w dniu 10.09.2017r. (niedziela) w godz. 8.00-14.00 w biurze zawodów i okolicy biura. Jej celem jest zwiększenie wiedzy w wyżej wymienionej tematyce. Akcja przeprowadzona zostanie z udziałem wielu wolontariuszy m. in. pielęgniarek, położnych z Agencji Świadczeń Medycznych Pielęgniarsko-Położniczych w Środowisku oraz członków Stowarzyszenia Iławski Klub Amazonki"

— "A Ja też lubię biegać"
To badanie wad postawy przez Fizjomasters Iława w sobotę 9 września od 10.00 w minimiasteczku Iławskiego Półmaratonu, które będzie znajdowało się przed halą sportowo-widowiskową przy ul. Niepodległości 11b.

red. zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5