Mieszkaniec gminy Lubawa gnał 109 km/h przez Rodzone. Na trzy miesiące stracił prawo jazdy

2017-05-25 09:00:04 (ost. akt: 2017-05-25 09:03:05)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Policjanci z iławskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 26-latkowi, który rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego. Mieszkaniec gminy Lubawa kierując audi nie stosował się do przepisów poruszania się autem w terenie zabudowanym.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) przewiduje się zatrzymanie dokumentu prawa jazdy w trakcie przeprowadzanej kontroli drogowej. Tak właśnie dokument uprawniający do kierowania samochodem stracił kolejny kierujący na terenie powiatu iławskiego.

Mężczyzna jechał audi w miejscowości Rodzone, kiedy to policjanci iławskiej drogówki zatrzymali go do kontroli drogowej. Oświadczyli, że jechał z prędkością 109 km/h w obszarze zabudowanym. W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że kierowcą audi jest 26-latek. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym mężczyzna ukarany został przez policjantów mandatem oraz punktami karnymi. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali także prawo jazdy mieszkańcowi gminy Lubawa.

Teraz prawo jazdy przesłane zostanie do starosty, który wydając decyzję administracyjną formalnie zatrzyma ten dokument — za pierwszym razem na 3 miesiące. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdem.

źródło: KPP Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5