Brawo Unia, brawo Osa!, czyli krajobraz po piłkarskim weekendzie [skróty, wyniki i tabele]

2017-04-25 10:17:37(ost. akt: 2017-04-26 10:25:28)
Trener Jarosław Płoski wypatruje kolejnej wygranej Amex Bączek Unii Susz

O zwycięstwach drużyn z Iławy i Wikielca informowaliśmy już wcześniej. Na nie mniejsze brawa po ostatniej serii zasłużyły też jednak drużyny Amex Bączek Unii Susz oraz Osy Ząbrowo. Suszanie po pokonaniu wszerz całego województwa (trasa do Gołdapi liczy 280 km) pokonali w ostatnich minutach groźną Romintę, natomiast Osa wygrała czwarty pojedynek z rzędu.
IV LIGA
Rominta Gołdap — Amex Bączek Unia Susz 1:2 (0:1)
0:1 — Kruczkowski (36), 1:1 — Piwko (56), 1:2 — Karczewski (90)
UNIA: Banasiak — Laskowski, Górski, Bieńkowski, Hanas, R. Kruczkowski (86 Kwiatkowski), Ludwiczak, Krause (75 Staniec), Luliński, Kowalczyk, Karczewski (90+2 Jakielski)

SKRÓT MECZU ROMINTA — UNIA
Publikujemy dzięki uprzejmości KS Unia Susz

Aż 280 km przyszło przejechać piłkarzom Unii na mecz 22. kolejki do Gołdapi. Warto jednak było, ponieważ suska ekipa zainkasowała komplet punktów. Trzeba jednak przyznać, że łatwo o kolejne trzy oczka nie było. W pierwszej części spotkania przeważali goście i udokumentowali to w 36. min golem Rafała Kruczkowskiego, który zamknął akcję.

Po zmianie stron gospodarze wespół z wiejącym wiatrem po stały fragmencie gry doprowadzili do remisu. I wydawało się, że pojedynek pod granicą polsko-rosyjską zakończy się podziałem punktów. Gospodarze już byli w ogródku i witali się z gąską, ale lepiej ostatnie minuty zagrali goście i po trafieniu Marcina Karczewskiego wywieźli komplet punktów z Gołdapi.

— W całym spotkaniu byliśmy lepszym zespołem — powiedział Jarosław Płoski, trener Unii. — Gospodarze byli aktywniejsi od przerwy do 70. minuty, ale końcówka należała do nas, co potwierdziliśmy zwycięskim trafieniem.

Rolimpex GKS Wikielec — Znicz Biała Piska 2:0 (1:0)
1:0 — Sagan (45), 2:0 — Klofik (78)
WIKIELEC: Malanowski — Sagan, Waląg, Kacperek, Naczas, Piceluk (70 Sierzputowski), Klofik, Piórkowski, Kołakowski (80 Tomczyk), Alancewicz (46 Filipek), Łukasik (35 Płoski)

— To zwycięstwo dedykujemy pamięci zmarłego Andrzeja Biedrzyckiego, mojego przyjaciela i trenera wielu moich podopiecznych na różnych etapach ich piłkarskiej przygody — powiedział Wojciech Tarnowski, którego GKS Wikielec wygrał na szczycie IV ligi.

Ostatni mecz 22. kolejki nie obfitował w wiele klarownych sytuacji. Wynik został ustalony po stałych fragmentach gry. Tuż przed przerwą po rykoszecie na listę strzelców wpisał się Paweł Sagan, zaś w drugiej części spotkania bezpośrednio z rzutu wolnego z 23 m bramkarza Znicza Biała Piska pokonał Patryk Klofik. Gospodarze mogli wygrać wyżej, jednak podania Krzysztofa Filipka i akcji sam na sam z bramkarzem na gola nie zamienił Adrian Płoski.

W najbliższej kolejce GKS Wikielec gra na swoim terenie z Mamrami Giżycko, a suska Unia — także u siebie — podejmie MKS Korsze.

POZOSTAŁE WYNIKI 22 KOLEJKI
Stomil II Olsztyn — Tęcza Biskupiec 0:2 (0:2)
0:1, 0:2 — Bogdaniuk (27, 40)
Mamry Giżycko — Błękitni Orneta 3:1 (2:0)
1:0 — A. Stępień (43), 2:0 — Łapiński (45), 3:0 — Szczerba (89), 3:1 — Bójko (90+2)
Delfin Rybno — Zatoka Braniewo 0:1 (0:0)
MKS Korsze – Mrągowia Mrągowo 0:2 (0:1)
0:1, 0:2 — Olszeko (8, 65)
Granica Kętrzyn — Omulew Wielbark 6:1 (4:0)
1:0 — Bobrowski (3), 2:0 — Wojnowski (9 karny), 3:0 — K. Rałowiec (20), 4:0 — M. Rałowiec Orlęta Reszel — Warmia Łukta 3:0 (walkower)

KLASA OKRĘGOWA (gr. 2)
Syrena Młynary — Czarni Rudzienice 4:2 (4:0)
1:0 — Matulewicz (10), 2:0 — Lichołat (12), 3:0 — Nowaliński (34), 4:0 — Dzieźyc (40), 4:1 — Olszewski (60), 4:2 — Zakierski (82)

Największą niespodzianką tej kolejki jest (niestety) zwycięstwo Syreny Młynary, pogodzonej już ze spadkiem, nad wyżej notowanymi Czarnymi Rudzienice. W 85. min goście mogli zdobyć kontaktowego gola, ale nie wykorzystali rzutu karnego — tym razem Piotr Suchocki nie potrafił skutecznie uderzyć z jedenastu metrów.
W najbliższej kolejce Czarni grają na wyjeździe z Polonią Iłowo.

KS Mroczno — Start Nidzica 2:0 (1:0)
1:0, 2:0 — Kamiński (8, 81)
Pomowiec Agrimasz Gronowo Elbląskie — GKS Stawiguda 2:1 (1:0)
1:0 — Kozak (2), 2:0 — Sambor (42), 2:1 — Jagielski (82 karny)
Olimpia Olsztynek — Ewingi Zalewo 4:1 (2:0)
1:0 — Pechta (27), 2:0 — Dobroński (38), 3:0 — Pechta (74), 4:0 — Szantar (83), 4:1 — Sawicki (89)
Orzeł Janowiec Kościelny — Fortuna Gągławki 3:1 (1:1)
0:1 — Oleśkiewicz (3 samobójcza), 1:1 — Oleśkiewicz (21), 2:1 — Płoski (57), 3:1 — Szypiński (71)
Czajkowski Radomniak Radomno — Polonia Iłowo 3:3 (1:1)
1:0 — R. Lewicki (11), 1:1 — Borkowski (31), 1:2 — Pieckowski (62), 2:2 — Dikau (71), 3:2 — P. Lewicki (84), 3:3 — Pieckowski (90+2)
Warmia Olsztyn — Kormoran Zwierzewo 5:1 (2:1)
0:1 — Kasprowicz (10), 1:1 — (21), 2:1 — (34), 3:1 — (54), 4:1 — (77), 5:1 — (84)
Polonia Pasłęk — Tęcza Miłomłyn 4:2 (1:0)
1:0 — Błażewicz (30), 2:0 — Pietrewicz (52), 3:0 — Błażewicz (75), 3:1 — Kiljański (79 karny), 4:1 — Błażewicz (80), 4:2 — Szymański (89)

publikujemy dzięki uprzejmości Jeziorak TV

Zaczynamy od informacji negatywnych, czyli dotyczących porażek naszych drużyn. Reprezentujące nas w gr. 4 zespoły Orła Ulnowo i GKS II Wikielec przegrały kolejne spotkania i okupują dolne rejony tabeli. Trudniejsza jest sytuacja ekipy grającej swe mecze we Frednowach — rezerwy GKS-u mają tylko siedem punktów na koncie i zajmują ostatnią pozycję.

Zupełnie inne nastroje panują w obozach Jezioraka i Osy. O niedzielnym zwycięstwie iławian w meczu na szczycie ligowej tabeli, z Grunwaldem Gierzwałd, pisaliśmy TUTAJ.
Trzy punkty w ostatniej kolejce zdobyła też drużyna z Ząbrowa i tym samym wydłużyła swe serie pojedynków bez porażki (wynosi już sześć) oraz zwycięstw pod rząd (czwarta wygrana).
Zagrają w najbliższej kolejce: Orzeł — Kozłowo, Osa — GKS II, Lider — Jeziorak