„Szkoła pisania” w Iławskim Centrum Kultury. Zajęcia poprowadzi Mariusz Sieniewicz

2017-01-26 13:28:39(ost. akt: 2017-01-26 13:34:31)
Mariusz Sieniewicz kilkakrotnie nominowany był do paszportu Polityki oraz Nagrody Literackiej Nike

Mariusz Sieniewicz kilkakrotnie nominowany był do paszportu Polityki oraz Nagrody Literackiej Nike

Iławskie Centrum Kultury zaprasza we wtorek 31 stycznia na spotkanie z Mariuszem Sieniewiczem, doświadczonym pisarzem z Olsztyna, który odsłoni tajniki tworzenia opowiadań i wprowadzi uczestników w sztukę pisania. Zajęcia odbędą się w sali konferencyjnej ICK w godz.10:00-16:00. Wstęp na nie jest bezpłatny.
Codziennie opowiadamy komuś historię. Robimy to w różnym celu: chcemy rozbawić, zaskoczyć, przestraszyć, zareklamować coś. Bywa, że mamy ambicję napisać opowiadanie.

Podczas zajęć z Mariuszem Sieniewiczem dowiemy się, jak zacząć ciekawie, co kryje w sobie dobre opowiadanie, co może być opowiadaniem. Porozumiewanie się z innymi za pomocą słowa pisanego to sztuka zatrzymywania uwagi na tym, o czym się mówi.

W imieniu ICK zapraszamy na spotkanie z doświadczonym pisarzem, który odsłoni przed nami tajniki tworzenia opowiadań. To będzie praca z żywym, waszym tekstem, więc weźcie swoje opowiadanie napisane wcześniej. Jeśli takowego nie masz, napisz teraz. Warsztaty kierowane są do uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Wstęp na nie jest wolny.


Mariusz Sieniewicz – polski prozaik i felietonista pochodzący z Olsztyna. Autor sześciu książek, m.in.: „Prababka”, „Czwarte niebo”, „Miasto Szklanych Słoni”, „Spowiedź Śpiącej Królewny”, „Walizki hipochondryka”.
Kilkakrotnie nominowany do paszportu Polityki oraz Nagrody Literackiej Nike. Uhonorowany tytułem „Książki Wiosny 2005” Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych. Jeden z pomysłodawców Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Demoludy”. Jego prozę zalicza się do nurtu Prozy Północy. Współzałożyciel i redaktor naczelny pisma Portret. Wykładowca kreatywnego pisania współpracujący między innymi z Fundacją Sztuki Nowej.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: ICK

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5