Maszyny iławskiej firmy ICE – Trade Production można znaleźć w wielu zakątkach świata!

2016-11-20 17:14:59(ost. akt: 2016-11-20 14:35:28)   Artykuł sponsorowany
Prezes  ICE-Trade Production Willem Pouwels prezentuje elektryczne urządzenie do cięcia taśm

Prezes ICE-Trade Production Willem Pouwels prezentuje elektryczne urządzenie do cięcia taśm

Autor zdjęcia: Magdalena Rogatty

ICE-Trade Production wywodzi się z ICE-Trade s.a. z siedzibą w Belgii. Firma ICE-Trade s.a. została założona w Belgii we wrześniu 2001 roku. Specjalizuje się ona w dostawach maszyn i urządzeń, komponentów taśmowych, taśm transportowych, komponentów z gumy oraz PU, ponadto dostarcza również kleje do gum oraz różnego rodzaju akcesoria klientom na całym świecie.

W 2007 r. zapadła decyzja o utworzeniu firmy produkcyjnej
W następstwie rozwoju i coraz większego zainteresowania maszynami właściciele firmy ICE-Trade s.a. zdecydowali o utworzeniu firmy produkcyjnej. ICE – Trade Production została założona w lipcu 2007 roku w Iławie. Działalność firmy to projektowanie, inżynieria i produkcja specjalistycznych maszyn i urządzeń dla firm usługowych serwisujących taśmy transportowe oraz producentów taśm.

Co produkują?
Do gamy wytwarzanych przez firmę maszyn należą między innymi : maszyny do cięcia i szlifowania taśm transportowych oraz profili gumowych i gum, nawijarki do taśm, prasy do zabieraków i falban, gilotyny do profili gumowych, stojaki do taśm... Obok maszyn firma produkuje wszelkiego rodzaju narzędzia, takie jak kleszcze do taśm, szczypce do zrywania okładek gumowych, rolkownice etc. etc.
Maszyny i urządzenia produkowane przez ICE-Trade dostarczane są do klientów we wszystkich krajach europejskich, a także w inne części świata, m.in. do USA, Kanady, Australii, Południowej Afryki, Izraela.

Z ulicy Grunwaldzkiej na Piaskową
Pierwsza siedziba firmy mieściła się przy ulicy Grunwaldzkiej w pomieszczeniach wynajmowanych.
W sierpniu bieżącego roku ICE-Trade Production przeprowadziła się do własnej nowowybudowanej hali produkcyjnej z pomieszczeniami biurowo-socjalnymi przy ulicy Piaskowej.

Elegancko i ekologicznie
Nowa siedziba jest przykładem innowacyjnych rozwiązań w budownictwie i projektowaniu wnętrz. Elegancko i ekologicznie. Już od wejścia gustownie urządzone wnętrza. Dowiadujemy się, że wszystkie najdrobniejsze elementy biurowe to projekty własne prezesa Willema Pouwels : oświetlenia halogenowe lub ledowe, biurka, stoły, czy nawet schody!
Cenną informacją jest, że w budynku firmy wciąż są trzy pomieszczenia biurowe do wynajęcia.
Zaplecze firmy: biura, kuchnie, szatnie dla pracowników, pralnia, stołówka pracownicza i 700 metrowa hala, są imponujące. Najważniejszą częścią kompleksu jest hala produkcyjna, której konstrukcja stalowa została wyprodukowana w całości przez ICE-Trade.

Tokarki, frezarki, suwnice
Wyposażenie hali to tokarki, frezarki, spawarki, suwnica unosząca 5 ton, piły do cięcia stali itd. oraz co najważniejsze przestrzenne stanowiska pracownicze.
Ściana oddzielająca część produkcyjną od socjalno-biurowej wyłożona jest dzwiękochłonną wełną mineralną. Cały budynek wyposażony w system wentylacyjny wysokiej jakości. Wszystko z myślą o pracownikach, ich komforcie pracy, bezpieczeństwie i efektywności.
— Ponad 20 lat aktywności w tej branży, czyni z nas kompetentnego partnera – mówi Willem Pouwels. — Z naszym zaangażowaniem, doświadczeniem oraz know-how dostarczamy produkty najwyższej jakości. W firmie pracują wyłącznie wykwalifikowani pracownicy: spawacze TIG oraz MIG, tokarze i frezerzy, wykwalifikowani inżynierowie ds. mechaniki i elektroniki sprawiają, iż możemy zaoferować wszelkiego rodzaju rozwiązania w rozwoju i produkcji najbardziej skomplikowanych maszyn.
Dzięki oddanemu zespołowi w Polsce, który pracuje zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami jakości, który jest regularnie szkolony, ICE-Trade jest standardem w przemyśle taśm transportowych na całym świecie!

Pracownicy są ich największym kapitałem
Na stronie firmy czytamy, że w ICE-Trade Production pracownicy są największym kapitałem, a rekrutacja uzdolnionych ludzi trwa.
Jakie warunki musi spełniać pracownik, by zdobyć uznanie w firmie? Okazuje się, że najważniejsze jest zainteresowanie branżą i co za tym idzie pasja oraz doświadczenie. Wykształcenie jest ważne, ale nie kluczowe. Zatem, jeśli jest ktoś zainteresowany pracą w międzynarodowym, technicznym środowisku i być częścią ICE-Trade Production, w każdej chwili może wysłać swoje CV na adres : willem.pouwels@ice-trade.com

red. mr

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5