Iławski PCK ufundował trójkołowy rower dla niepełnosprawnego [ZDJĘCIA]

2016-10-24 11:53:36(ost. akt: 2016-10-24 12:02:15)

Autor zdjęcia: archiwum PCK Iława

W dniach 14-15 października na terenie Iławy odbyła się kwesta wolontariuszy z grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK. Celem akcji było zebranie środków na zakup odzieży i sprzętu szkoleniowo-ratowniczego.
Młodzież bardzo często zabezpiecza imprezy masowe oraz szkoli innych z zakresu pierwszej pomocy. Odzież i sprzęt zużywa się, dlatego członkowie grupy SIM wspólnie z prezesem Karolem Jabłońskim zorganizowali akcję pod hasłem „Pomóż nam pomagać”.

Dzięki ofiarności mieszkańców udało się pozyskać kwotę 1.252,10 zł, za którą Wioletta Zabłotna, kierownik biura Polskiego Czerwonego Krzyża w Iławie zakupi dla młodzieży nowe czerwonokrzyskie koszulki, bluzy i kamizelki odblaskowe. Oprócz odzieży bardzo ważnym elementem jest także wyposażenie apteczek, zakup fantomów szkoleniowych, czy defibrylatorów AED. Każdy, kto chciałby wesprzeć finansowo lub rzeczowo młodych ludzi z PCK, może to uczynić zgłaszając się do biura, kontakt telefoniczny: 89 648 29 38.

••• Oddział Rejonowy PCK w Iławie w porozumieniu z Oddziałem Okręgowym PCK w Olsztynie ze środków pozyskanych z użytkowania czerwonokrzyskich kontenerów odzieżowych, ufundował trójkołowy rower dla osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. Sprzęt za 2.380 zł beneficjentowi przekazała Wioletta Zabłotna oraz koordynator akcji Sławomir Kowalikowski z PCK Olsztyn. Uroczystość miała miejsce w Spółdzielczym Domu Kultury Polanka.


Aktualnie na terenie miasta, gminy i powiatu znajduje się 98 czerwonokrzyskich pojemników na tekstylia, a wnioski o pomoc mogą składać mieszkańcy tych obszarów. Bardzo często zdarza się, że mieszkańcy pozostawiają worki z odzieżą obok kontenera, zamiast wrzucić je do środka, co powoduje ich niszczenie, bałagan i pretensje innych. Dlatego Oddział Rejonowy PCK w Iławie prosi o użytkowanie kontenerów odzieżowych zgodnie z ich przeznaczeniem, żeby jak największa ilość osób mogła potem uzyskać pomoc.

— Zwracam się z prośbą o poszanowanie czerwonokrzyskich kontenerów i nie niszczenie ich oraz wrzucanie odzieży do środka, ponieważ w innym przypadku duża część darów się marnuje – mówi kierownik biura PCK.

Tekst: Mariusz Brzozowski – rzecznik PCK Iława

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5