W listopadzie w Iławie koncert da Tomasz Stockinger

2016-10-11 10:41:39(ost. akt: 2016-10-11 10:53:49)
Tomasz Stockinger wystąpi w Iławie 18. listopada

Tomasz Stockinger wystąpi w Iławie 18. listopada

Autor zdjęcia: Robert Gauer

Iławskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowy wieczór w klimacie najpiękniejszych szlagierów polskiego kina przedwojennego „Już nie zapomnisz mnie” w wykonaniu Tomasza Stockingera z towarzyszeniem pianisty Stefana Gąsieńca. Koncert odbędzie się 18 listopada o godz. 18:00 w Kinoteatrze Pasja w Iławie i będzie poświęcony takim twórcom jak Henryk Wars, Eugeniusz Bodo, Aleksander Żabczyński, Antoni Fertner i inni.
WSTĘP 20 zł
Bilet dofinansowany przez Iławskie Centrum Kultury

Przedsprzedaż biletów w Iławskim Centrum Kultury
od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.
Tel. 89 649 16 16

Tomasz Stockinger ukończył PWST w Warszawie w 1978 r., od tego czasu nieprzerwanie związany z teatrem, kinem, telewizją, a także estradą. Jest dziś jednym z najbardziej rozpoznawanych polskich aktorów. Syn znanego aktora Andrzeja Stockingera kontynuuje również rodzinne muzyczne tradycje. W 2005 r. nagrał solową płytę z Polskim Radiem pt. „Melodią wracasz do mnie”.
Karierę teatralną zaczął w Teatrze Dramatycznym pod dyr G. Holoubka, później współpracował z innymi warszawskim teatrami: Kwadrat, Scena Prezentacje, Syrena, Roma i Komedia. Najważniejsze filmy: Sto koni…, Bołdyn, Znachor, Lata 20te,30te…, seriale: Dom, Rycerze i rabusie, Pogranicze w ogniu, Zespół adwokacki i Klan, który w tym roku wszedł w 19-ty rok emisji. Obecnie aktor występuje w warszawskiej Kamienicy, goszcząc też na wielu innych polskich scenach w repertuarze teatralnym i muzycznym.

Stefan Gąsieniec – kompozytor, aranżer muzyczny, pianista, menedżer kultury.
Wyróżniony w roku 2010 Nagrodą Specjalną Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego za nieoceniony wkład w rozwój polskiej kultury. Od 2007 roku Stefan Gąsieniec pełnił funkcję Dyrektora Artystycznego festiwalu muzycznego „Eurosilesia”, gdzie Honorowy Patronat nad festiwalem od początku jego istnienia obejmował światowej sławy dyrygent maestro Kurt Masur. Skomponował, zaaranżował i wyprodukował muzykę do solowego albumu Krzysztofa Cugowskiego pt. „Przebudzenie”. Równorzędnie koncertuje jako pianista w Polsce i za granicą z gwiazdami światowego jazzu takimi jak: Fuasi Abdul Khaliq (USA), Kenny Martin (USA), Daniel Allen (Cuba), Siggy Davis (USA), Nirankar Khalsa (USA), Tony Hurdle (USA) i innymi. Komponował, aranżował i koncertował z większością gwiazd polskiej sceny muzycznej m.in.: Tomaszem Stockingerem, Ewą Bem, Katarzyną Groniec, Olgą Bończyk, Justyną Steczkowską, Krzysztofem Cugowskim, Stanisławem Soyka, Grzegorzem Markowskim, Michałem Bajorem, Maciejem Miecznikowskim, Januszem Radkiem, Pawłem Kukizem, Mieczysławem Szcześniakiem, Robertem Kudelskim i wieloma innymi.

źródło: ICK Iława2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5