Przebudzenie A-klasowców: Osa wygrywa dla "Zybka", dla siebie (i dla Jezioraka), GKS II Wikielec dla własnej podbudowy

2016-10-04 11:00:10(ost. akt: 2016-10-04 11:19:20)
Piszemy w tytule o Osie i Jezioraku, więc damy zdjęcie z ostatnich derbów zespołów z Ząbrowa i Iławy

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

Na naszym portalu nie może zabraknąć cotygodniowego przeglądu wydarzeń z piłkarskich boisk. Tradycyjnie podajemy wyniki oraz publikujemy tabele rozgrywek, w których walczą nasze drużyny, czyli od IV ligi, poprzez okręgówkę i A klasę, aż do klasy B.
IV LIGA
Amex Bączek Unia Susz
— Delfin Rybno 1:1 (1:0)
1:0 — Staniec (32), 1:1 — Szatkiewicz (53)
AMEX BĄCZEK: Puwalski — Klonowski, Górski, Wiśniewski, Bieńkowski, Luliński, D. Laskowski (60 Ludwiczak), Kowalczyk, Kruczkowski (68 Hanas), Staniec, Karczewski (65 Wacławski)

— Goście od początku grali defensywnie, a ich jedynym celem było uniknięcie porażki, no i ta taktyka zdała egzamin — przyznał trener gospodarzy Jarosław Płoski. — Przez cały czas gra była pod naszą kontrolą, ale zabrakło skuteczności — dodaje szkoleniowiec.
Kibice doczekali się dwóch goli. Najpierw na prowadzenie wyszli gospodarze, kiedy to z 12 metrów posłał piłkę do siatki Krystian Staniec. Do wyrównania doprowadził Mariusz Szatkiewicz, który nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Rolimpex GKS LZS Wikielec — Granica Kętrzyn 2:2 (2:1)
0:1 — Bobrowski (28), 1:1 — Piceluk (41), 2:1 — Łukasik (45), 2:2 — Roksela (69)
WIKIELEC: Malanowski — Francuz, Waląg, Kołakowski, Piórkowski, P. Alancewicz (70 Kwiatkowski), Tomczyk (64 Sagan), Matiuchiewicz, Suchocki, Piceluk (74 Płoski), Łukasik

Świadomość tego, że Znicz stracił punkty z Orlętami, a Stomil II przegrał z Mrągowią, chyba trochę podziałały rozluźniająco na piłkarzy z Wikielca. Podopieczni Marka Czachorowskiego od pierwszych minut posiadali inicjatywę w konfrontacji z Granicą, jednak dominacja na boisku w żaden sposób nie przekładała się na efekt bramkowy.

Do siatki rywali nie mogli trafić gospodarze, za to uczynili to kętrzynianie, którzy po uderzeniu Bobrowskiego objęli prowadzenie w 28. min. Jednak pod koniec pierwszej połowy skuteczniejsi byli zawodnicy z Wikielca i po trafieniach Piotra Piceluka oraz Pawła Łukasika wyszli na prowadzenie. Do 69. min, bo wtedy Roksela zdobył wyrównującą bramkę. — Zabrakło nam skuteczności, bo mieliśmy okazję na zmianę wyniku — powiedział Marek Czachorowski. — To było bardzo dobre spotkanie, w końcówce była to wymiana ciosów, ale ze wskazaniem na Granicę — uważa z kolei Mirosław Miller, trener kętrzynian.

POZOSTAŁE WYNIKI 11 KOLEJKI
Znicz Biała Piska — Orlęta Reszel 2:2 (1:1)
1:0 — M. Łapiński (3 karny), 1:1 — Kapusta (25), 2:1 — M. Romachów (65), 2:2 — Romańczuk (72)
Mrągowia Mrągowo — Stomil II Olsztyn 3:0 (1:0)
1:0 — Sobolewski (26), 2:0, 3:0 — Rusiecki (58, 84)
Rominta Gołdap — MKS Korsze 1:2 (1:0)
1:0 — Wierzbicki (29), 1:1 — Kozłowski (52), 1:2 — Cyliński (74)
Warmiak Łukta — Tęcza Biskupuiec 1:3 (1:0)
1:0 — (13), 1:1 — Skowroński (58), 1:2, 1:3 — Bogdaniuk (59, 90)
Zatoka Braniewo — Mamry Giżycko 1:1 (1:1)
1:0 — Szalkowski (20), 1:1 — Łapiński (38)
Omulew Wielbark — Błękitni Orneta 2:2 (2:1)
1:0 — A. Cieślik (7), 2:0 — Buła (38), 2:1 — Kogut (44), 2:2 — Żórański (66)

KLASA OKRĘGOWA (gr. 2)
Kormoran Zwierzewo — Czarni Rudzienice 4:0 (1:0)
1:0, 2:0 — Śnieżawski (44, 57), 3:0 — Maj (67), 4:0 — Śnieżawski (84)

Bez komentarza — tak rozmowę z nami zaczął trener Tomasz Zakierski, gdy poprosiliśmy go o kilka słów na temat przegranego meczu w Zwierzewie. Później był jednak bardziej wylewny. — Co tu dużo mówić, gospodarze od 25 minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla ich zawodnika. W okrojonym składzie potrafili jednak strzelić nam cztery gole, my za to nie zdobyliśmy ani jednego — komentuje grający trener. Teraz już wiemy, dlaczego Zakierski nie chciał początkowo rozmawiać na temat tego pojedynku.

Start Nidzica — Syrena Młynary 10:0 (8:0)
1:0, 2:0 — Godlewski (9, 14), 3:0 — Walkiewicz (16), 4:0 — Godlewski (20), 5:0 — Cieślak (22), 6:0 — Rzepczyński (30), 7:0 — Walkiewicz (32), 8:0 — Godlewski (40), 9:0 — Michalski (67), 10:0 — Roczeń (82)
Ewingi Zalewo — KS Mroczno 0:1 (0:0)
0:1 — Kamiński (60)
Tęcza Miłomłyn — Agrimasz Pomowiec Gronowo Elbląskie 0:3 (0:0)
0:1 — Han (60), 0:2 — Waga (64), 0:3 — Bykowski (90)
Polonia Pasłęk — Warmia Olsztyn 0:2 (0:1)
0:1, 0:2 — Skarwek (24, 64)
Olimpia Olsztynek— Orzeł Janowiec Kościelny 3:2 (2:0)
1:0 — Stankiewicz (32), 2:0 — Malanowski (43), 2:1 — Rogowski (50 karny), 3:1 — Stankiewicz (56), 3:2 — Czapliński (72)
Polonia Iłowo — GKS Stawiguda 1:2 (0:0)
1:0 — Walczak (63), 1:1 — Gorgol (65), 1:2 — Dekert (90)
Fortuna Gągławki — Czajkowski Radomniak Radomno 1:4 (1:2)
0:1 — Górzyński (8), 0:2 — Orzechowski (23), 1:2 — Oleśkiewicz (34), 1:3 — Lewicki (70), 1:4 — Górzyński (81)

Iskra Narzym – Jeziorak Iława 1:3

Za wyjątkiem spotkania Orła Ulnowo (porażka w Złotowie), to była bardzo udana kolejka dla naszych zespołów. W końcu przebudziła się drużyna GKS II Wikielec i po poprzednim zwycięstwie z Iskrą Narzym tym razem pokonała na wyjeździe zespół z Kozłowa. Zwycięska bramka padła w 85 minucie, a zdobył ją Sylwester Kuciński.
Osa Ząbrowo ostatnie wygrane dedykuje Markowi Zybowskiemu, przedwcześnie zmarłemu koledze z drużyny (miał 46 lat). Ekipa trenera Krzysztofa Furmańskiego, po trzech punktach wywalczonych w Lidzbarku Welskim (mecz został rozegrany dzień po pogrzebie "Zybka") teraz zdobyła komplet w pojedynku z Grunwaldem Gierzwałd (gol Sebastiana Marciniaka w 70 minucie). To ten sam Grunwald, który ściga się z Jeziorakiem o możliwość zasiadania na fotelu lidera. A wobec straty punktów ekipy z Gierzwałdu i wygranej zespołu z Iławy w Narzymiu (dwie bramki grającego trenera Wojciecha Figurskiego, jedna Tomasza Kaszlewicza), teraz to Jeziorak prowadzi.

Mewa Smykowo – Olimpia Kisielice 1:7

W końcu pierwszy punkt wywalczyła ekipa GKS-u Szymbark, która zremisowała na swoim terenie z Żakiem Jamielnik 1:1. Rywala mocno poturbowała Olimpia Kisielice, która w Smykowie strzeliła aż 7 goli i zdobyła oczywiście trzy punkty.

Avista Łążyn – Iskra Smykówko 2:1
Wicher Gwiździny – Jordan Kazanice 4:1