Kuźnia Talentów to nie tylko rzeźba, ale także muzyka i poezja [ZDJĘCIA]

2016-09-20 13:23:26 (ost. akt: 2016-09-20 13:33:18)
Kuźnia Talentów podczas koncertu poezji śpiewanej

Kuźnia Talentów podczas koncertu poezji śpiewanej

Autor zdjęcia: Wiesław Witkowski

Mieszcząca się w dawnym budynku przepompowni przy ul. Dąbrowskiego w Iławie Kuźnia Talentów Marka Kałuży była w piątek miejscem ciekawego wydarzenia muzycznego.
Na zaproszenie Kałuży, który zaadaptował nieużytkowany przez lata budynek nad Iławką na potrzeby swojej pracowni i galerii (zaznaczamy jednak, że Kuźnia ma charakter jak najbardziej otwarty na innych artystów) w piątek 16. września odbył się koncert poezji śpiewanej. Twórczość Bułata Okudżawy i nie tylko zaprezentowała Monika Świst oraz Janusz Król.


— Na koncert przyszło kilkanaście osób. Celem zamierzonym było to, że nie zadbaliśmy o jakąś szerszą promocję naszego wydarzenia. Chcieliśmy bowiem sprawdzić, ile osób jest w stanie pomieścić nasza nie za duża w sumie pracownia. Okazało się, że może przyjść więcej osób — mówi Kałuża. Było więc skromnie, jeśli chodzi o frekwencję, ale klimatycznie.

— Bo Kuźnia Talentów to nie tylko rzeźba, którą zajmuję się na co dzień. To także muzyka, spotkania z poezją. Na przykład w niedalekim czasie chcemy tu zaprosić przedszkolaki i pokazać im, jak się wypieka chleb — dodaje rzeźbiarz, który niedawno na swoje przedsięwzięcia otrzymał nawet stypendium od ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Każdy ciekawy procesu tworzenia rzeźby może podejść nad Iławkę i zobaczyć, jak z kawałka drewna powstaje np. postać myśliwego z kuszą. Od razu zaznaczamy: kuźnia nie ma sztywnych godzin otwarcia. A młode osoby (uczniowie podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych), które chciałyby same spróbować swych sił z dłutem w ręku, zapraszamy na zajęcia, które iławianin prowadzi w ramach sekcji rzeźby przy Iławskim Centrum Kultury. Zajęcia odbywają się poniedziałki i czwartki od godziny 17.00 do 19.00 w budynku "Kasyna" przy ul. 1 Maja.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5