Kuba Gołębiowski jedzie na Mistrzostwa Świata!

2016-06-07 10:25:29(ost. akt: 2016-06-07 11:06:40)
Kuba Gołębiowski (w środku) pod koniec czerwca wystartuje w portugalskiej Vilamoura

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

Zawodnicy Stowarzyszenia Sportów Wodnych w ostatni weekend startowali w regatach w Dziwnowie, na morzu na Zatoce Pomorskiej. Była to ostatnia eliminacja do MŚ i ME. Pogoda dopisała, wiatru nie zabrakło, szczególnie w niedzielę. Walczący o awans do Mistrzostw Świata Kuba Gołębiowski poradził sobie bardzo dobrze, zajął 5 miejsce i zrealizował swój cel: pod koniec czerwca wystartuje w portugalskiej Vilamoura.
Do ostatniego wyścigu trwała emocjonująca walka: przy wietrze ok. 10 m/s 6 najlepszych w regatach płynęło na pierwszych sześciu miejscach. Wszystko było możliwe, różnice punktowe były bardzo małe. Walka była wspaniała! Szkoda, że tak niewielu mogło ją oglądać z bliska.
Wiktor Robaczewski zrealizował swój pierwszy cel: startował w złotej grupie.
Patryk Sulkowski w trudnych, morskich warunkach ukończył wszystkie wyścigi, dał radę, zuch!
Szymon Szczech po raz pierwszy na morzu miał swoje pięć minut, ukończył wyścig na 10 miejscu, potencjał jest, teraz czas na wiarę w umiejętności.

Sukces odniosła także starsza siostra Kuby, Wiktoria Gołębiowska, także z MOS Iława, która wywalczyła kwalifikację na mistrzostwa Europy w klasie 4.7. Odbędą się one na początku lipca we Francji.