Młodzicy Jezioraka trzeci w województwie, mistrzostwo dla Concordii Elbląg [ZDJĘCIA]

2016-06-05 09:57:07 (ost. akt: 2016-06-06 14:45:42)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Osiem najlepszych w województwie piłkarskich drużyn młodzików walczyło wczoraj na iławskim stadionie o mistrzostwo regionu. W finale elbląska Concordia pokonała Don Bosco Ostróda, choć nie zdobyła w tym meczu ani jednej bramki. W pojedynku o brązowe medale gospodarze z Jezioraka pokonali Warmię II Olsztyn.
Obserwując już pierwsze mecze grupowe, można było stwierdzić, że poziom prezentowany przez drużyny jest naprawdę niezły. — Tu nie ma słabych ekip — usłyszeliśmy od Marka Łukiewskiego, dyrektora biura Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Rzeczywiście: przebrnięcie przez aż sześć etapów eliminacji hartuje charakter i pokazuje duże — mimo młodego wieku — umiejętności.

Do sezonu 2015/16 zgłosiło się 101 drużyn (!) z całego regionu. Osiem najlepszych (najwytrwalszych) dotarło do wojewódzkiego finału, który w sobotę rozegrano na dwóch boiskach stadionu miejskiego przy ul. Sienkiewicza. W porównaniu z poprzednimi rozgrywkami, zmieniono ich system, tak aby do najważniejszego turnieju awansowały rzeczywiście najlepsze ekipy. W przeszłości zdarzało się, że w eliminacyjnej walce przepadały silne zespoły, co wpływało później na poziom finałów.

W Iławie młodzi piłkarze musieli rywalizować z przeciwnikami, ale też z warunkami pogodowymi. Od godzin porannych żar z nieba lał się na stadion, co akurat nie pomagało w grze, a każda z drużyn rozegrała po pięć spotkań z krótkimi przerwami między meczami. Walka była zacięta, momentami ostra. Powiedzenie, że podczas gry trzeszczały kości jest w tym przypadku dosłowne: dwóch młodych piłkarzy doznało złamania ręki (jeden z nich musiał zostać szybko przetransportowany do szpitala).


System turnieju był tradycyjny: najpierw gra w grupach i wywalczenie jak najlepszej lokaty, następnie mecze o miejsca, a w przypadku drużyn z pozycji 1-2 półfinały.
W pierwszym Don Bosco Ostróda pokonało Warmię II Olsztyn i zagwarantowało sobie grę o złoto. W drugim Jeziorak po dogrywce przegrał z Concordią I Elbląg. Iławianie może osiągnęliby lepszy rezultat, jednak musieli radzić sobie w okrojonym składzie, bowiem w trakcie drugiej połowy jeden z zawodników gospodarzy (Jakub Burzyński) ujrzał czerwoną kartkę za uderzenie rywala w twarz.

Kara pewnie zasłużona, zawodnik J nawet specjalnie nie protestował (choć też nie było wielkiej celowości w uderzeniu). Oddzielna kara powinna być dla przedstawicieli elbląskiego klubu (rodzice, trenerzy?), którzy zaraz po wydarzeniu w niewybrednych słowach skrytykowali młodego chłopaka.
— Jakub chciał "zrzucić" z siebie rywala i trafił go przypadkowo w twarz. Moim zdaniem nie powinno być czerwonej kartki, sędzia podjął inną decyzję. Natomiast już reakcja obozu Concordii to był skandal. Nasz piłkarz myślał, że dorośli chcą go pobić — ocenia sytuację trener Jezioraka Krzysztof Brejdakowski. Zajście widać na zdjęciu w galerii.

Ostatecznie żmudną i trudną drogę do finału pokonały zespoły Concordii i Don Bosco. Młodzi ostródzianie ciekawie prezentowali się przez cały turniej, także w finale. Przegrali jednak po własnym błędzie: jeden z obrońców tak niefortunnie przyłożył nogę do piłki lecącej z dośrodkowania, że ta wpadła do jego bramki. Concordia zasłużenie wygrała mistrzostwo województwa, ale akurat w najważniejszym meczu gola nie strzeliła.
W pojedynku o brązowe medale Jeziorak pokonał Warmię II Olsztyn.

Marek Łukiewski zapowiada, że WMZPN ze swoimi imprezami trafi do Iławy pewnie jeszcze nie raz. — Wybraliśmy to miasto jako gospodarza m.in. finału wojewódzkiego turnieju Z podwórka na stadion O Puchar Tymbarku czy rozgrywek młodzików, bo jest tu bardzo dobra infrastruktura, można grać na trzech płytach, a do tego zawsze możemy liczyć na fachową pomoc Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji — mówi dyrektor Łukiewski.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Concordia I Elbląg
2. Don Bosco Ostróda
3. ITR Jeziorak Iława
4. Warmia II Olsztyn
5. Naki Olsztyn
6. Olimpia I Elbląg
7. Rona 03 Ełk
8. Mamry I Giżycko

NAGRODY INDYWIDUALNE:
Najlepszy zawodnik: Szymon Ratajczyk (MMKS Concordia I Elbląg)
Najlepszy strzelec: Kacper Sezonienko (Don Bosco Ostróda) – 4 bramki
Najlepszy bramkarz: Oskar Chmielewski (Don Bosco Ostróda)

SKŁAD JEZIORAKA: Jakub Granica, Jakub Burzyński, Arkadiusz Lewandowski, Bartosz Kulwicki, Kacper Kłosowski, Szymon Nastaj, Jan Falkowski, Miłosz Pingot, Maciej Banaszek, Dawid Rybiałek, Bartosz Szwejna, Filip Wojtas, Miłosz Frankiewicz, Konrad Baliński

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5