Zobacz, jak wyglądają tabele lig piłkarskich przed następną kolejką

2016-04-26 11:54:07(ost. akt: 2016-04-26 13:04:49)
Widowiskowa akcja z meczu GKS II Wikielec — Osa Ząbrowo

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

Wyjątkowo we wtorek, a nie w poniedziałek publikujemy wyniki, relacje oraz tabele rozgrywek, w których występują nasze zespoły piłkarskie. W niedzielę rano wspominaliśmy o sobotnich pojedynkach. Dzień później doszło do bardzo ciekawego meczu we Frednowach, gdzie rezerwy GKS-u Wikielec pokonały Osę Ząbrowo (A klasa). Zaskakująco dobrze spisuje się też B-klasowa Olimpia Kisielice, która dzięki dwóm zwycięstwo wykaraskała się z ostatniego miejsca.
III LIGA
GKS Wikielec — KS Wasilków 3:0 (3:0)

1:0, 2:0 — Kołakowski (3, 32), 3:0 — Maciukiewicz (44)

WIKIELEC: Elżanowski — Witkowski (84 Suchocki), Waląg, Kacperek, Jajkowski — Kołakowski, Otręba, Piórkowski (74 Płoski), Sagan (65 Tomczyk), Sobociński (84 Piceluk) — Maciukiewicz

GKS rozstrzygnął mecz już w pierwszej połowie. — Chcieliśmy zagrać agresywnie od początku meczu, biorąc pod uwagę kilka spraw, m.in. fakt, że długa podróż mogła zmęczyć rywala — mówi trener GKS Wojciech Tarnowski. — Taktyka przyniosła skutek, bo zaraz na początku Adam Kołakowski po rogu napoczął rywala, a potem dwie świetne szanse, choć niewykorzystane, miał Paweł Sagan. Trzeba też przyznać, że przy stanie 1:0 Wasilków miał znakomitą okazję, ale Filip Elżanowski obronił w sytuacji sam na sam, a potem jeszcze poradził sobie z dobitką. Od tego momentu znów zebraliśmy się do roboty, Remigiusz Sobociński wyłożył piłkę idealnie Adamowi Kołakowskiemu, a po indywidualnej akcji Aleksander Maciukiewicz trafił na 3:0. W drugiej części mieliśmy jeszcze kilka dobrych szans, ale nic już nie chciało wpaść — kończy Tarnowski.

POZOSTAŁE WYNIKI 26 KOLEJKI
Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie — Olimpia Elbląg 1:1 (0:0)
Kaczkan Huragan Morąg — Rominta Gołdap 2:0 (1:0)
Start Działdowo — MKS Ełk 0:1 (0:1)
Warmia Grajewo — Sokół Ostróda 2:1 (1:0)
Granica Kętrzyn — MKS Korsze 1:0 (0:0)
Wissa Szczuczyn — Znicz Biała Piska 2:1 (0:0)
Jagiellonia II Białystok — ŁKS Łomża 0:0
Concordia Elbląg — Olimpia Olsztynek 3:0 (vo)

IV LIGA
Amex Bączek Unia Susz — Błękitni Orneta 0:1 (0:0)

0:1 — Kosobucki (82)
UNIA: Jędrzejewski — Gąsior, Górski (43 Luliński), Rakowski, Bieńkowski, A. Laskowski, Maśka, Ludwiczak, Hanas (43 Krauze), D. Laskowski (60 Staniec), Karczewski

— Pierwsza część meczu stała na przeciętnym poziomie — ocenia trener gospodarzy Jarosław Płoski. — Gra toczyła się od pola karnego do pola karnego. Druga połowa była już znacznie lepsza. Przeszliśmy do bardziej zdecydowanych ataków i byliśmy bliscy zdobycia gola, jednak piłka po strzale głową Marcina Karczewskiego w 61. min trafiła w słupek, a po uderzeniu Adriana Laskowskiego z 13 metrów minimalnie minęła światło bramki.

••• Z trzech punktów ostatecznie cieszyli się Błękitni — w 82. min po błędzie w ustawieniu defensywy Piotr Kosobucki wyszedł na czystą pozycję i strzałem z bliska ustalił wynik meczu. — W samej końcówce do remisu mógł doprowadzić Mariusz Gąsior, ale piłka po jego strzale przeleciała obok bramki — dodaje Płoski.

POZOSTAŁE WYNIKI 22 KOLEJKI
Mamry Giżycko — Orzeł Janowiec Kościelny 4:0 (0:0)
Tęcza Biskupiec — Mrągowia Mrągowo 2:2 (0:1)
Motor Lubawa — DKS Dobre Miasto 2:0 (0:0)
Śniardwy Orzysz — Zatoka Braniewo 3:1 (1:0)
Pisa Tewes-Bis Barczewo — Stomil II Olsztyn 0:2 (0:1)
Omulew Wielbark — Warmiak Łukta 1:0 (1:0)
Polonia Pasłęk — Start Kozłowo 3:0 (walkower)

KLASA OKRĘGOWA (gr. 2)
Czarni Rudzienice — Syrena Młynary 2:0 (1:0)

1:0 — Grala (40), 2:0 — Murawski (72)

CZARNI: P. Osasiuk – Grala, Kulkowski, Murawski, Zakierski, Szymański (86 Rykaczewski), Karkut, Zieliński, Olszewski, Kozicki (55 K. Wrześniak), Dedek

Ostatnio narzekaliśmy na brak skuteczności w ekipie z Rudzienic a tu proszę: dwie skuteczne akcję załatwiły trzy punkty w meczu z Syreną Młynary. Oto fragment relacji z tego spotkania zamieszczonej na portalu rudz.futbolowo.pl.
"Po 234 minutach oczekiwań na bramkę w końcu WPADŁO! (...) Pierwsza bramka spotkania padła w 39 minucie po dośrodkowaniu z prawego narożnika boiska Adama Kulkowskiego, akcję zamknął płaskim strzałem w prawy dolny róg bramki Bartłomiej Grala. Czarni poszli za ciosem i przycisnęli rywali stwarzając sobie kilka sytuacji do zdobycia gola, na 2 bramkę jednak musieliśmy czekać do 74 min. Strzałem z około 35 metrów (a może chciał dośrodkowywać?) nasz obrońca Wiesław Murawski pięknym uderzeniem pokonał bramkarza rywali i po tej bramce Czarnym zaczęło się grać łatwiej."

Radomniak Radomno — Wel Lidzbark Welski 3:1 (1:0)
Delfin Rybno — GKS Stawiguda 3:1 (1:1)
Polonia Iłowo — Warmia Olsztyn 2:0 (1:0)
Tęcza Miłomłyn — Ewingi Zalewo 3:0 (0:0)
Fortuna Gągławki — GKS Gietrzwałd/Uniszewo 8:2 (2:0)
Kormoran Zwierzewo — Start Nidzica 1:1 (1:1)
Żuraw Godkowo — Grunwald Gierzwałd 0:2 (0:0)

A KLASA (gr. 4)
GKS LZS II Wikielec — Osa Ząbrowo 3:2 (0:2)

Bramki dla GKS II: Sylwester Kuciński, Jarosław Otręba i Rafał Kruczkowski. Dla Ząbrowa: Rafał Strączek i Jarosław Chodowiec.

GKS II Wikielec: Szramka — Gerych, Szkamelski, Kijewski, Dymowski, Otręba, Pieńkowski, Kruszyński, Wrzesiński, Kuciński, Kamiński oraz Kruczkowski, Wiśniewski, Kopczewski, Kopaczewski, Besser, Łopatyński.
Osa Ząbrowo: Maliszewski — Szczypiński, Zagórny, Nakonieczny, Czarnowski, Marciniak, Rodak G., Solecki, Chodowiec, Strączek, Borkowy oraz Bieluch, Rodak Ł, Harmaciński

Na boisku we Frednowach odbył się derbowy pojedynek: rezerwy GKS-u Wikielec podejmowały na swoim terenie Osę Ząbrowo.
Mecz miał dwa oblicza: pierwsza połowa wybitnie dla Osy, zespół z Ząbrowa grał bardzo śmiało, atakował bramkę lidera tabeli. Gole dla Osy padły w końcowych fragmentach pierwszej części. W 40 min Rafał Strączek zdobył pierwszego gola, a w dwie minuty później Jarosław Chodowiec podwyższył na 2:0.

Wydawało by się, że lider został trafiony i znokautowany. Ale mecz trwa 90 minut, reprymenda w szatni udzielona przez trenera Piotra Dymowskiego poskutkowała i odmieniony zespół z Frednowych grał jak z nut.

W 67 min sprytne podanie Kruczkowskiego wykorzystał Sylwek Kuciński, który pokonał bramkarza gości. Gospodarze ruszyli do dalszych ataków i 80 minucie Jarosław Otręba, który trzy minuty wcześniej nie wykorzystał ,,setki”, teraz huknął jak z armaty i był remis. Zespół trenowany przez Dymowskiego wyraźnie ,,poczuł krew”. Na cztery minuty przed końcowym gwizdkiem arbitra Rafał Kruczkowski wykorzystał dobre dogranie Kucińskiego i umieścił piłkę w siatce Osy. Lider tabeli wrócił z dalekiej podróży, ale jak powiada stara piłkarskie powiedzenie zawsze trzeba grać do samego końca. I to się opłaciło drużynie rezerw Wikielca.

Orzeł Ulnowo — Novoplast Mszanowo 1:0 (0:0)
1:0 — Budziński (60)

Jak mówi trener Orła Grzegorz Kasprzak, to był mecz walki. — Już w jednej z pierwszych akcji mieliśmy okazję do wyjścia na prowadzenie, jednak piłkę po strzale Daniela Sikorskiego z linii bramkowej wybił obrońca gości — mówi szkoleniowiec.
Kolejną okazję zmarnował Maciej Wilczak, jednak ofensywny zawodnik Orła w 60 minucie zrehabilitował się asystą przy bramce Mariusza Budzińskiego. — Maciek ze środka boisko uruchomił podaniem Mariusza, który ładnym strzałem w długi róg dał nam bramkę, a także trzy punkty — relacjonuje Grzegorz Kasprzak.

B KLASA (gr. 4)
Jeziorak Iława — Iskra Smykówko 6:0 (2:0)

Jak się nie rozgrywa meczu ligowego przez prawie pół roku, to później ma się ogromną chęć do hasania po boisku. Widać to po drużynie iławskiego Jezioraka, która pewnie zmierza do A klasy.
W sobotę ekipa grającego trenera Wojciecha Figurskiego pokonała aż (lub tylko) 6:0 rywala ze Smykówka. Po jednej z akcji na początku meczu obrońca Iskry spytał napastnika Jezioraka Rafała Kuchnika, czy iławianie chcą iść dziś na rekord strzelonych bramek...
Gole dla Jezioraka strzelali: Aleksander Krajewski (4), Wojciech Figurski, Rafał Kuchnik

Olimpia Kisielice — Żak Jamielnik 5:0 (2:0)

Coś pozytywnego wydarzyło się w kisielickiej drużynie w przerwie zimowej, przynajmniej na to wskazują wyniki. W dwóch pierwszych kolejkach rundy wiosennej Olimpia zdobyła więcej (6) punktów niż przez osiem kolejek jesiennych.
Bramki w wygranym meczu z drużyną z Jamielnika zdobyli: Arkadiusz Gwiazda w 15 minucie z rzutu karnego, Adrian Smoliński (23 minuta), Sylwester Ciepliński (55), oraz Adrian Korzeniak dwie (w 62 z karnego i w 70).
— W trakcie pierwszej połowy mieliśmy jeszcze jeden rzut karny, jednak nie wykorzystał go Jacek Tarnecki — mówi trener Olimpii, Piotr Jakubczyk.

Jordan Kazanice — GKS LZS Szymbark 1:0
W zupełnie innych nastrojach są piłkarze z Szymbarka, którzy przegrali drugi mecz z rzędu. GKS jest coraz niżej w ligowej tabeli.