Pytony i boa we frednowskiej szkole

2016-03-15 08:53:26 (ost. akt: 2016-03-15 08:58:38)

Autor zdjęcia: Karolina Paczkowska

W piątkowy poranek 11. marca Agencja Impresaryjno -Artystyczna "KLAPS-ART" zaprosiła uczniów Szkoły Podstawowej we Frednowach na spotkanie z gadzimi przyjemniaczkami.
Pytony i boa dusiciele zaprezentowały uczniom swe wdzięki, dzięki czemu maluchy i nieco starsze dzieci mogły się przekonać, że nawet gady mogą być przyjemne. Również w dotyku.

W ogóle bezkończynowi goście zostali przedstawieni przez prowadzącą spotkanie, panią Magdalenę Bruzdę. Uczniów odwiedzili: Wojtek, Straszny Franek, Klemens i Klementynka –para dusicieli, Basia, reprezentująca rodzinę pytonów tygrysich i albinos Kazio, również pytonik.

Widownia szkolna z zapartym tchem słuchała wężowych opowieści i uważnie śledziła wszelkie ruchy gadów. Z podziwem i niedowierzaniem przyglądano się zrzucanym skórom węży. Mnóstwo ciekawostek o egzotycznych gościach ośmieliło chętnych do pogłaskania co niektórych osobników.

Piątek w szkole upłynął niezwykle szybko i uczniowie pełni wrażeń rozjechali się do domów, by opowiedzieć bliskim o egzotycznych gościach i swoim bohaterstwie… „Biedronkom” i „Pszczółkom” buzie się nie zamykały przez wiele godzin. Cała społeczność szkolna przekonała się, że nie warto hodować uprzedzeń do czegokolwiek, a już na pewno- nie do Basi, Wojtka czy Strasznego Frania….

Barbara Flis, fot. Karolina Paczkowska.


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Frednowiak

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5