Słowa zaklęte w bluszcz

2016-02-12 23:37:37(ost. akt: 2016-02-12 23:40:59)

Autor zdjęcia: Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie

"Pamiętajcie o ogrodach..." – pod takim tytułem w środowy poranek 10 lutego 2016 r. w Wypożyczalni MBP odbył się spektakl słowno-muzyczny, przygotowany przez sekcję "żywego słowa" działającą przy iławskim Uniwersytecie III Wieku. Członkinie sekcji (jest to bowiem zupełnie zfeminizowana grupa UTW) w najbardziej subtelnej z możliwych, bo w poetyckiej formie, zabrały wszystkich w metaforyczną podróż po ogrodzie.
W scenerii pełnej kwiatów (tych prawdziwych, i tych widzianych jedynie oczyma wyobraźni) wybrzmiały teksty piękne, mądre, refleksyjne, od tych najstarszych po zupełnie współczesne, dla niektórych znane, dla innych zupełnie nowe, ale dla każdego w jakiś sposób ważne. A w tle, gdzieś pomiędzy utworami, prawie niepostrzeżenie rozegrała się historia matki i córki, smutna historia o miłości, potrzebie bliskości, tęsknocie i przemijaniu. I o tym, że często umyka nam to, co najistotniejsze w życiu. Więc warto zatrzymać się na krótką chwilę refleksji i wśród bluszczu dostrzec to, co stanowi największą wartość – taką, która pozostaje na wiele wiele lat. Właśnie taką chwilę mogliśmy przeżyć podczas tego międzypokoleniowego spotkania. Chwilę, w której ci starsi, dzieląc się swoim doświadczeniem z młodymi, wołają: "Pamiętajcie o ogrodach..."

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MBP

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5