Raport z zimowego obozu GKS-u Wikielec

2016-02-02 10:08:52(ost. akt: 2016-02-02 10:19:40)
Do Iławy (konkretnie do klubu GKS Wikielec) po kilku latach powrócił Hubert Otręba (na zdjęciu z prawej, obok Remigiusz Sobociński)

Do Iławy (konkretnie do klubu GKS Wikielec) po kilku latach powrócił Hubert Otręba (na zdjęciu z prawej, obok Remigiusz Sobociński)

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

W sobotę III-ligowy zespół GKS-u Wikielec wyjechał na obóz do zaprzyjaźnionej z gminą Iława górskiej gminy Mysłakowice. Dwa dni przed udaniem się na południe kraju drużyna Wojciecha Tarnowskiego rozegrała drugi tej zimy sparing.
GKS Wikielec – Tęcza Biskupiec 1:3
Jedyny gol dla Wikielca Adam Kołakowski.

GKS WIKIELEC: Elżanowski — Jajkowski, Suchocki, Kacperek, Kołakowski, Rafał Kruczkowski, Radek Kruczkowski, Tomkiewicz, Otręba, Sobocinski , Sagan. Rezerwa- Lewandowski, Banasiak, Tomczyk, Kwiatkowski, Piceluk, Piórkowski, Gerych, Kruszyński i Ludwiczak

Dość słabe widowisko stworzyli zawodnicy GKS-u Wikielec. IV-ligowa Tęcza Biskupiec okazała się bardzo wymagającym sparingpartnerem. I wykorzystała słabą dyspozycję zespołu z Wikielca, zasłużenie wygrywając.

W drużynie GKS-u zadebiutował Hubert Otręba, wychowanek Jezioraka Iława, który grał w takich klubach jak Lechia Gdańsk, Ruch Chorzów (ME), Energetyk ROW Rybnik, GKS Tychy i Kotwica Kołobrzeg. Ten zawodnik jest już "dogadany" z zespołem z Wikielca.

Po meczu szkoleniowiec drużyny z gminy Iława, trener Wojciech Tarnowski nie krył swojego niezadowolenia. — Wynik mówi sam za siebie. Wiedziałem, że z tym zespołem czeka mnie dużo pracy. Słabo zagrała cała defensywa Wikielca. Pozostałe formacje również zawiodły. Czeka nas ogrom pracy.


Raport z obozu
Już dwa dni przebywają na zgrupowaniu w Mysłakowicach (województwo dolnośląskie) zawodnicy trzecioligowego GKS Wikielec. Oto krótki meldunek od trenera Wojciecha Tarnowskiego.

— Rano byliśmy na boisku w Świebodzicach. Natomiast popołudnie spędziliśmy w hali sportowej oraz w siłowni. Atmosfera w zespole jest bardzo dobra. Na obozie jest 21 zawodników, wszyscy trenują bardzo ofiarnie. Na dziś mamy w planach siłownię i halę sportową, a o 18,00 w Czechach w miejscowości Desna zagramy mecz sparingowy z czwartoligowym polskim zespołem Jeżów Sudecki. Pogoda dopisuje, humory również. Mamy bardzo dobre warunki do przygotowania się do sezonu piłkarskiego. Pozdrawiamy wszystkich kibiców w Wikielcu i okolicy — kończy trener Tarnowski.

GKS Wikielec wraca z obozu w najbliższą sobotę. Sezon piłkarski rozpocznie się w marcu.

Wiesław Raczkowski
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5