Odyseje w bibliotece

2016-01-16 21:59:49(ost. akt: 2016-01-16 22:10:33)

Autor zdjęcia: Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie

Paweł Babski jest rodowitym iławianinem, który od zawsze interesował się astronomią i fotografią. Jego pasje zawsze mają jedno źródło – jest nim ciekawość świata i ludzi.
Do uwieczniania chwil i osób ciągnęło go od dziecka, potem jednak w jego życiu nastąpił taki okres, w którym poszukiwał własnej drogi życiowej i odsunął się od młodzieńczych zainteresowań. Odrodzenie swojej dziecięcej pasji zawdzięcza przyjaciołom z Iławskich Zakładów Fotograficznych. Wszystko zaczęło się od pleneru w czerwcu 2015 r. w Smolnikach. Tam na nowo poczuł, co jest dla niego ważne, kim jest i gdzie jest jego miejsce na ziemi.

Wystawa fotografii, którą można zobaczyć w MBP w Iławie, nawiązuje do losów Odyseusza. Podobnie jak mityczny bohater, który po latach tułaczki powrócił do Itaki,Paweł powrócił do pasji, którą kiedyś utracił.
Dla autora niezwykle ważna jest symbolika, stara się, aby obrazy - fotografie opowiadały, aby miały drugie dno. Jego zdjęcia opowiadają o powrotach, o tęsknotach i o przeciwnościach. Swoją wystawę traktuje jak odbudowany okręt, którym, tak jak Odyseusz,może powrócić do domu.

Jego marzeniem na przyszłość jest połączyć dwie namiętności: miłość do fotografii i miłość do astronomii. Pragnie stworzyć coś nowego i wierzy, że mu się powiedzie, bowiem wiele już udało mu się osiągnąć dzięki pracowitości, talentowi i ludziom, których spotkał.

Zdjęcia z wystawy będzie można nabyć, przekazując dowolną kwotę na konto Fundacji Na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Nowa Nadzieja: 95 2490 1028 9000 0001 4800 0267 z dopiskiem JAKUB FAFLUS.

Kubuś cierpi z powodu zaburzeń nieprorozwojowych na podłożu genetycznym. Aby mógł kontynuować intensywną rehabilitację, potrzebuje wsparcia nie tylko finansowego, ale także przedmiotowego i emocjonalnego. Dzięki wsparciu będzie on mógł kontynuować rehabilitację na wysokim poziomie z wyspecjalizowanym zespołem terapeutów.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MBP

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5