To była bardzo udana seria dla naszych drużyn. Sprawdź wyniki i tabele

2015-11-02 12:51:31(ost. akt: 2015-11-02 13:31:43)
Przedmeczowa mobilizacja Unii Susz — drużyna Jarosława Płoskiego wygrała piąty mecz z rzędu i ciągle zajmuje 3. miejsce w tabeli

Zwycięstwa Unii Susz, Czarnych Rudzienice, do tego GKS-u II Wikielec, ząbrowskiej Osy no i trzy punkty zdobyte przez naszego III-ligowca z Wikielca — w sobotę nasze drużyny piłkarskie spisały się bardzo dobrze. No może poza Orłem Ulnowo, któremu powinęła się noga w wyjazdowym spotkaniu z Ossą Biskupiec Pomorski.
III LIGA
Start Działdowo — GKS Wikielec 1:2 (1:2)
0:1 — Karłowicz (13), 0:2 — Sobociński (30 k), 1:2 — Wólkiewicz (44)

WIKIELEC: Elżanowski — Jajkowski, Kacperek, Suchocki, Kołakowski (89 Witkowski) — Sagan (83 Chabko), Tomkiewicz, Łysiak, Oleszko (75 Janiszewski) — Sobociński, Karłowicz (75 Piórkowski)

Goście prowadzili po pół godzinie 2:0 i mieli mecz pod kontrolą, ale jednak nie uniknęli nerwów. Po przerwie nie potrafili przybić ostatecznej pieczęci pod wygraną, no i w doliczonym czasie gry wrócili z dalekiej podróży, kiedy po kontrze gospodarzy Jakub Standarski trafił w słupek...
Poprzedni raz GKS trzy punkty wywalczył 26. września, kiedy to pokonał 2:0 MKS Korsze.

POZOSTAŁE WYNIKI 15 KOLEJKI
ŁKS 1926 Łomża — Olimpia Elbląg 1:4 (1:3)
Sokół Ostróda — Znicz Biała Piska 0:1 (0:0)
MKS Ełk — Kaczkan Huragan Morąg 1:1 (0:0)
KS Wasilków — Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie 1:2 (0:1)
Olimpia Olsztynek — Wissa Szczuczyn 0:1 (0:1)
MKS Korsze — Rominta Gołdap 0:0
Concordia Elbląg — Granica Kętrzyn 2:0 (2:0)
Jagiellonia II Białystok — Warmia Grajewo 1:1 (0:0)

IV LIGA
Omulew Wielbark — Amex Bączek Unia Susz 1:2 (1:1)
1:0 — Szczygielski (1), 1:1 — Maśka (30), 1:2 — Staniec (80)

UNIA: Jędrzejewski - Rakowski, Górski, Wiśniewski, Budziński, Hanas (82 D. Laskowski), Kowalczyk, Maśka, A. Laskowski (75 Luliński), Wacławski (66 Staniec), Karczewski (90 Mazurowski).

Już w 20. sekundzie było 1:0: Kwiecień wywalczył piłkę w narożniku pola karnego, dośrodkował, a Szczygielski głową pokonał bramkarza gości. To były jednak miłe złego początki dla gospodarzy, bo w 30. min Sylwester Maśka w zamieszaniu skierował piłkę do siatki, a w 80. min gola na wagę zwycięstwa beniaminka zdobył Krystian Staniec. Choć, zdaniem trenera Omulwi, bramka na 1:2 została zdobyta nieprawidłowo. — Nasz obrońca wybił piłkę, ta odbiła się od murawy i trafiła zawodnika gości w rękę — twierdzi Mariusz Korczakowski.

Dla zespołu Jarosława Płoskiego było to piąte zwycięstwo z rzędu! To nam się beniaminek trafił... Brawo!

Motor Lubawa — Tęcza Biskupiec 2:3 (1:2)
Mamry Giżycko — Stomil II Olsztyn 2:3 (0:2)
DKS Dobre Miasto — Zatoka Braniewo 0:1 (0:0)
Warmiak Łukta — Mrągowia Mrągowo 1:2 (0:1)
Pisa Tewes-Bis Barczewo — Śniardwy Orzysz 2:2 (1:2)
Polonia Pasłęk — Orzeł Janowiec Kościelny 2:1 (1:1)

KLASA OKRĘGOWA (gr. 2)
Polonia Iłowo — Czarni Rudzienice 3:4 (2:2)
Gole dla Czarnych: Arkadiusz Karkut x2, Tomasz Zakierski, Tomasz Szpadkiewicz

Pamiętacie gola zdobytego przez Jarosława Fojuta w meczu ekstraklasy Pogoń Szczecin — Piast Gliwice? Podobne trafienie ma też już na swym koncie Tomasz Szpadkiewicz z Czarnych Rudzienice. Ale po kolei...

Drużyna z Rudzienic wywalczyła w sobotę cenne trzy punkty. Na prowadzenie zespół grającego trenera Tomasza Zakierskiego wyszedł po bramce zdobytej z rzutu karnego przez Arkadiusza Karkuta (8 minuta, faulowany był Zakierski). Goście wyrównali, a następnie wyszli na prowadzenie.

Bramkę na 2:2 zdobył w 30 minucie grający trener — piłka po uderzeniu Zakierskiego odbiła się jeszcze od jednego z rywali i wpadła do bramki Polonii. Ponowne prowadzenie gościom dała druga tego dnia bramka Karkuta, który bramkarza z Iłowa pokonał strzałem z rzutu wolnego. Wcześniej czerwoną kartkę za faul na Krystianie Wrześniaku ujrzał jeden z piłkarzy Polonii — to właśnie za to przewinienie arbiter podyktował rzut wolny.

Bramka, o której już wspominaliśmy, padła w 85 minucie (gol na 2:4 dla Czarnych). Piłkę w środku boiska przejął Tomasz Szpadkiewicz. Zauważył, że golkiper jest dość daleko od swojej bramki i zdecydował się na strzał. Skuteczny, trzeba dodać. Rywale, przy małej pomocy Czarnych, zdobyli jeszcze gola kontaktowego, jednak do remisu już nie zdołali doprowadzić.

Warmia Olsztyn — Czajkowski Radomniak Radomno 2:0 (1:0)
Ewingi Zalewo — Syrena Młynary 4:2 (2:1)
GKS Gietrzwałd-Unieszewo — GKS Stawiguda 1:2 (1:2)
Start Nidzica — Grunwald Gierzwałd 1:1 (0:1)
Kormoran Zwierzewo — Wel Lidzbark Welski 2:1 (1:0)
Fortuna Gągławki — Żuraw Godkowo 1:2 (1:0)
Tęcza Miłomłyn — GSZS Delfin Rybno 4:2 (3:2)

Ossa Biskupiec – Orzeł Ulnowo 6:1

Lider nie zawiódł — w ostatniej kolejce rundy jesiennej sezonu 2015/16 GKS II Wikielec pokonał na wyjeździe Płomień Turznica i długą przerwę "zimową" spędzi na pierwszym miejscu w tabeli. Drużyna grającego trenera Piotra Dymowskiego w 11 serii wygrała w Turznicy z Płomieniem 5:2 (trzy bramki Damiana Demczaka, dwie Dawida Kruczkowskiego).

Trzy punkty wywalczyła też Osa Ząbrowo, która na wyjeździe wygrała z ekipą z gminy Kozłowo. Drużyna Krzysztofa Furmańskiego zwyciężyła po trafieniach Macieja Pietruszewskiego (54 minuta, na 0:1) i Tomasza Borkowego (w 87 minucie, na 0:2). — Mieliśmy w Kozłowie mnóstwo szczęścia — nie ukrywa trener Furmański. — W pierwszej połowie gospodarze mogli zdobyć kilka goli, m.in. jeden z zawodników z metra nie trafił do bramki — dodaje szkoleniowiec.

W złym momencie dla Orła odbył się pojedynek tego zespołu z Ossą, i to jeszcze w Biskupcu Pom.. Ossa musiała być rozdrażniona po porażce w meczu na szczycie (w poprzedniej kolejce przegrała z GKS II Wikielec) i chciała zapewne odbić sobie to w spotkaniu z zespołem grającego trenera Radosława Połecia. Efekt jest taki, że Orzeł przegrał aż 1:6 na zakończenie rundy.