Jeziorak pokonał Czarnych w meczu 1/16 finału WPP

2015-09-30 17:32:29(ost. akt: 2015-09-30 17:45:12)
Zwycięski gol padł w drugiej części meczu, a jego autorem był Dominik Wojciechowski, który w 54 min pokonał bramkarza Czarnych Pawła Osasiuka

W rozegranym dziś na stadionie przy ul. Sienkiewicza w Iławie meczu 1/16 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski ITR Jeziorak pokonał występujących na co dzień o dwie ligi wyżej Czarnych Rudzienice 2:1.
ITR Jeziorak Iława — Czarni Rudzienice 2:1 (1:1)
Bramki: Daniel Madej (25), Dominik Wojciechowski (54) — Krystian Wrześniak (40)

SKŁADY WYJŚCIOWE
ITR Jeziorak: Sobiech — Kressin, Parulis, Ostanek, Harmaciński, Rzeźnikiewicz, Ćwikliński, Madej, Wojciechowski, Kuchnik, Figurski,
Czarni: P. Osasiuk — Karkut, K. Osasiuk, Szulc, Kulkowski, Szymański, K. Wrześniak, A. Wrześniak, Zakierski, Dedek, Szpadkiewicz

Jeśli chodzi o rozgrywki ligowe to gospodarze dzisiejszego spotkania prowadzą w tabeli gr. 4 B klasy, natomiast zespół Tomasza Zakierskiego to beniaminek klasy okręgowej (Czarni zajmują 12. miejsce w 16-zespołowej lidze). Różnica dwóch klas rozgrywkowych nie miała jednak, jak to w pucharach, większego znaczenia.

Iławianie sprawili dziś kolejną niespodziankę, choć akurat pokonanie w meczu 1/32 finału WPP III-ligowego GKS-u Wikielec to była bardziej sensacja, niż niespodzianka.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze grającego trenera Wojciecha Figurskiego: gola w 25 minucie zdobył Daniel Madej. Do wyrównania w końcówce pierwszej połowy (40 min) doprowadził Krystian Wrześniak.

Zwycięski gol padł w drugiej części meczu, a jego autorem był Dominik Wojciechowski, który w 54 min pokonał bramkarza Czarnych Pawła Osasiuka. Drużyna z Rudzienic mecz kończyła w dziesiątkę, bowiem w 80 minucie meczu czerwoną kartkę za faul na Figurskim ujrzał obrońca Krzysztof Osasiuk.

W meczu 1/8 finału WPP ITR Jeziorak zmierzy się — już w przyszłym roku — z Finishparkietem Drwęcą Nowe Miasto Lub.