Nagrody dla leśników za złapanie podejrzanego o podpalenia

2015-08-03 15:15:05(ost. akt: 2015-08-03 15:16:33)
Nagrodzeni leśnicy w towarzystwie Anny Krzyżanowskiej (Nadleśniczy Nadleśnictwa Iława) i Przemysława Pierunka

Nagrodzeni leśnicy w towarzystwie Anny Krzyżanowskiej (Nadleśniczy Nadleśnictwa Iława) i Przemysława Pierunka

Autor zdjęcia: Dariusz Durlak

Od marca do czerwca tego roku na terenie nadleśnictwa Iława doszło do 9 pożarów lasu. 20 czerwca podejrzany o podpalenia został złapany przez pracowników leśników i przekazany policji.
Tylko dzięki sprawnym akcjom strażaków i leśników, większość z pożarów została ugaszona zanim objęła większe powierzchnie. Ze względu na to, że były one niemal identyczne: ta sama pora dnia, tak samo powstały, powtarzająca się lokalizacja – można było przypuszczać, że są wywoływane przez tą samą osobę. Nie myliliśmy się.

Pamiętnego 20 czerwca w akcji gaśniczej uczestniczyło 6 zastępów straży pożarnej, 6 pracowników nadleśnictwa oraz pracownicy Zakładu Usług Leśnych. Ogień pojawiał się kolejno w czterech miejscach, największa spalona powierzchnia to 20 arów młodnika.

Podczas narady szkoleniowo gospodarczej, która odbyła się 15 lipca, Nadleśniczy Nadleśnictwa Iława Anna Krzyżanowska uhonorowała dyplomami i upominkami kolegów, którzy ujęli podejrzanego. Byli to: Leśniczy leśnictwa Ostrów Jacek Słowik, oraz pracownicy Zakładu Usług Leśnych „Gajus": Marek Kowalski, Janusz Pietrzak i Karol Pietrzak.
— Składam serdeczne podziękowania za zaangażowanie w działaniach ratowniczych chroniących nasze lasy przed pożarami oraz ujęcie w dniu 20 czerwca 2015 r. sprawcy podpaleń - to słowa Anny Krzyżanowskiej. Były również życzenia dalszych sukcesów zawodowych i pomyślności w życiu osobistym.


Przemysław Pierunek (Nadleśnictwo Iława)

UWAGA!
Jeśli zauważysz pożar w naszych lasach, alarmuj:       
Straż pożarna: 998 lub 112
Nadleśnictwo Iława: 89 648 35 47

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5