O.S.T.R., Sokół i Marysia Starosta wystąpią w iławskim amfiteatrze

2015-07-28 13:15:22(ost. akt: 2015-08-28 10:30:43)

Autor zdjęcia: archiwum ICK

W tym roku żegnamy wakacje dawką najlepszego hip-hopu. W sobotę 29 sierpnia w iławskim amfiteatrze wystąpią Sokół i Marysia Starosta oraz O.S.T.R.
Fani hip-hopu jeszcze dobrze nie ochłonęli po ostatniej uczcie (koncert Eldo, Pelsona, a przede wszystkim Afu-Ry i Jeru The Damaja), a już pojawiła się informacja o kolejnej. Koncert Marysi Starosty, Sokoła i Ostrego rozpocznie się o godzinie 17.00. Bilet kosztować będzie 10 zł. Oficjalne after party odbędzie się w klubie muzycznym LOFT66.

Bilety do nabycia w Iławskim Centrum Kultury /budynek Kinoteatru/ oraz w Informacji Turystycznej w Iławie.

INFO O ARTYSTACH

SOKÓŁ I MARYSIA STAROSTA
Wojtek Sokół i Marysia Starosta to duet - zjawisko, które zdążyło już przedefiniować polski hip-hop i wprowadzić do niego nową jakość. Obie ich wspólne płyty, "Czysta brudna prawda" i "Czarna Biała Magia" pokryły się platyną; ich żywe, energetyczne koncerty gromadzą tłumy ludzi w bardzo szerokim przekroju wiekowym.

Pozornie, i w teorii te dwa muzyczne światy - szorstkiego, brutalnego rapu i eterycznego, kobiecego popu do siebie nie przystają. W praktyce zdążyły już stworzyć nową jakość w polskiej muzyce - wysmakowany, wielogatunkowy hip-hop, który nie boi się czerpać z elektroniki, rocka i dźwiękowych eksperymentów, nigdy przy tym nie tracąc swojego rapowego charakteru.

Marysia i Wojtek koncertowali i współpracowali z czołówką polskiej sceny hip-hopowej (Hades, Włodi, DJ Kebs, DJ B). Obecnie koncertują razem ze Steezem, (ex-Hemp Gru, obecnie połowa duetu PR8BL3M i animator cyklu "Rap history Warsaw"). Na ich koncertach można usłyszeć zarówno materiał z ich obu wspólnych płyt, jak i klasyczne utwory z okresu całej kariery Wojtka (WWO, TPWC i inne).

O.S.T.R.
Jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce. Muzyk, producent, instrumentalista, raper. Od kilkunastu lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. Na scenie hiphopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko. Autor 19 albumów muzycznych. Posiadacz 5 złotych i 3 platynowych płyt. Dwukrotny laureat Fryderyka. “Kartagina”, niezwykle ambitny album, nagrany wraz z amerykańsko-kanadyjskim producentem Marco Polo, był w pierwszym półroczu 2014 najlepiej sprzedającą się polską płytą.

Od kilkunastu lat w nieprzerwanej trasie koncertowej. Jeden z pionierów w wykorzystaniu zespołu instrumentalistów w czasie koncertów hiphopowych. Jego płyty wydawane są w wyjątkowej oprawie edytorskiej, odpowiada za nią Grzegorz Forin Piwnicki, wyróżniany designer i ilustrator.

źródło: ICK Iława

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kortes #3015934 | 46.204.*.* 4 gru 2020 09:03

  Patrzcie tutaj - empikbilety.pl/wydarzenia?filters=phrase :sokół Na wiosnę powinno już być normalnie, a przynajmniej na to liczymy. Ktoś z Was się wybiera? Mam kupioną wejściówkę i liczę, że będzie normalnie. W sumie to nie mogę się na to doczekać...

  odpowiedz na ten komentarz

 2. gdzie!!?? #1787373 | 188.146.*.* 2 sie 2015 12:15

  Te koncerty!!?? W tytule kinoteatr a poniżej amfiteatr.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5