Wielkie emocje podczas wczorajszego koncertu Raya Wilsona!

2015-07-26 17:12:06(ost. akt: 2015-07-26 17:14:56)

Autor zdjęcia: Magdalena Rogatty

Chyba nie było osoby wychodzącej z wczorajszego koncertu Raya Wilsona niezadowolonej. To było wielkie muzyczne wydarzenie, które odbywa się raz na kilka lat. Zostało to docenione przez publiczność. Ponad 500 sprzedanych biletów jest tego dowodem.
Zanim doszło do koncertu Raya Wilsona, byliśmy świadkami świetnego koncerty w wykonaniu ostródzkiej grupy rockowej Cuba de zoo. nazwa zespołu nawiązuje do głównego bohatera komiksów pt. "Tytus, Romek i A'Tomek - Tytusa de Zoo.
Zespół tworzą Kuba Podolski (wokal, gitara), Adam Goniszewski wokal, gitara basowa) i Przemek Nagadowski (perkusja). Iławska publiczność przyjęła ich wspaniale, a dyrektor ICK Ewa Wiśniewska zapowiedziała, że z pewnością zawitają jeszcze na deskach iławskiego amfiteatru.

Wielkie przeboje w wielkim stylu
Po dziesięciominutowej przerwie technicznej pojawił się na scenie Ray Wilson z zespołem, na co czekała rozemocjonowana publiczność. Koncert światowej klasy wokalisty spełnił oczekiwania publiczności w pełnym wymiarze, a może i jeszcze większym. Dla wielu było to bardzo wzruszające przeżycie, pełne wspomnień. Usłyszeliśmy przeboje zespołu Genesis, którego Ray Wilson był wokalistą, takie jak: "Another Day In Paradise", "No Son Of Mine", "Follow you follow me", "Congo", "Jesus he knows me", "Mama" czy „Invisible Touch”.
Artysta odświeżył brzmienie tych utworów.

Jak podsumowuje koncert ICK?
— Jestem bardzo zadowolona z przebiegu koncertu, z atmosfery, jaka panowała podczas wczorajszego wieczoru - mówi Ewa Wiśniewska, dyrektor ICK. Sprzedaliśmy 525 biletów. Reakcje ludzi utwierdziły mnie tylko w głębokim przekonaniu, że warto robić w Iławie koncerty artystów najwyższej klasy i jest to po prostu dostrzegane i docenianie. Podjęłam dość ryzykowną decyzję o zaproszeniu Raya Wilsona nie bez pewnych obaw i wątpliwości, mając świadomość, że będzie to ogromne wyzwanie organizacyjne. Uznałam jednak, że ICK da radę i nie pomyliłam się. Dziękuję publiczności za przybycie. I już zapowiadam, że podobne koncerty będą się w Iławie powtarzały.

m.rogatty@gazetaolsztynska.pl


Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Margaret #1783789 | 80.52.*.* 27 lip 2015 12:47

  Jak dla mnie najlepszy koncert, jak dotąd, w Iławie. Niezwykły głos, świetne brzmienie zespołu, klasa sama w sobie

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. tom #1783600 | 81.190.*.* 27 lip 2015 06:14

  Olsztyn nie od dziś nie lubi artystów - lepiej pierdoły wpuszczać na scenę. Normalnie aż ryczeć się chce.....

  odpowiedz na ten komentarz

 3. adam #1783465 | 46.186.*.* 26 lip 2015 20:08

  fajnie, że był, ale wejdźcie na jego stronę - on gra wszędzie, to żadne wyróżnienie

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. MAX #1783459 | 83.9.*.* 26 lip 2015 19:50

   Koncert rewelacja, było super, pełny profesjonalizm zespołu Reya Wilsona, idealne nagłośnienie, najpierw czytelny wokal a później bardzo dobrze słyszalne instrumenty (a nie jak w polskich zespołach łomot a w tle mało wyraźny wokal) Dlaczego w Olsztynie nie ma takich gwiazd tylko te pseudo, których nie można nawet i tak nazwać. Gratulacje dla ICK -idźcie tą drogą, lepiej rzadziej a ambitniej. Pozdrawiam

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5