Dzień otwarty w Porcie Śródlądowym

2015-07-11 14:05:06(ost. akt: 2015-07-11 14:06:55)
Pani Anna mieszka przy porcie, przy ul. Plażowej od lat 50-tych. Jet zachwycona nowym portem

Pani Anna mieszka przy porcie, przy ul. Plażowej od lat 50-tych. Jet zachwycona nowym portem

Autor zdjęcia: Magdalena Rogatty


Około tysiąca gości (frekwencja do godz. 12:00) odwiedziło i zwiedziło dziś Port Śródlądowy w Iławie. Chętnych do obejrzenia tego pięknego i ważnego obiektu w Iławie nie zabrakło. Byli iławianie, ale także sporo turystów.
Od godz. 10:00 nowy Port w Iławie był do dyspozycji wszystkich zainteresowanych. Można było obejść wszystkie pomosty, przejść nowootwartą Aleję Żeglarską, zwiedzić wnętrza oraz zobaczyć z bliska piękną makietę pochylni Oleśnica. Nie zabrakło atrakcji - konkursów i zabaw dla dzieci, pokazów ratownictwa wodnego, były także warsztaty węzełkowe dla najmłodszych oraz minitriathlon. 


Przed portem spotkaliśmy panią Annę z Iławy, która mieszka tuż przy nowym obiekcie przy ul. Plażowej od 1951 roku. Nowy port bardzo jej się podoba, wspólnie z sąsiadami jest bardzo zaskoczona, jak szybko powstał ten obiekt. 

— Nam wszystkim na osiedlu bardzo się podoba nowy port - mówi pani Anna. — Przy moim domu leżały materiały budowlane, zatem uczestniczyłam niemal bezpośrednio w pracy robotników. Ludzie w mieście mówią, że obiekt bardzo drogi i tak dalej, ale wiadomo, że będzie służył całe lata naszym wnukom i prawnukom. 


Rozmawialiśmy także z turystami, którzy niedawno przyjechali do Iławy i mieszkają w Tiffi. Są zachwyceni Iławą, Jeziorakiem i brzegami naszego jeziora. Nie przetestowali jeszcze plaży, bo pogoda to uniemożliwiła, ale na pewno skorzystają. m.rogatty@gazetaolsztynska.pl


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. były żeglarz #1784205 | 89.228.*.* 27 lip 2015 22:48

    Na początku powstania bazy jeszcze przed portem udzielałem się społecznie w tej bazie mieszkałem w pobliżu za pracę społeczną miałem zdjęcie w Głosie olsztyńskim i wpis do księgi pamięci ,teraz jak otwarto jej następcę PORT zapomniano o wielu ludziach z okresu powstawania Bazy i międzyszkolnego ośrodka sportów wodnych ,a szkoda i nam przykro z uszanowaniem R.Stebelski.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. weglarz #1774440 | 178.43.*.* 12 lip 2015 21:32

    Czy barki z węglem ze Śląska już dotarły?

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5