Don't worry be Snappy — zobacz zdjęcia z występu iławskiej szkoły tańca

2015-06-26 11:15:18(ost. akt: 2015-06-26 11:25:28)

Autor zdjęcia: Magdalena Prasek

W iławskim kinoteatrze odbył się koncert podsumowujący ostatni rok działalności szkoły tańca Snappy. To jedna z najprężniej funkcjonujących grup tanecznych w Iławie.
Iławska szkoła tańca Snappy po raz kolejny zakończyła rok szkolny koncertem finałowym, podczas którego wszyscy uczestnicy przedstawili swoje umiejętności. — Mimo wielu przeciwności losu i złośliwości rzeczy martwych, koncert wypadł bardzo dobrze — mówi założyciel szkoły Damian „Vanil” Osiakowski.

Widownia iławskiego kinoteatru podczas koncertu zapełniła się po brzegi.
— W tym roku obraliśmy inny kierunek jeśli chodzi o tematy i treści naszych występów. Choreografie i krótkie scenki pokazywały taniec oraz perypetie tancerza w codziennym życiu. Choć sztuka jaką jest taniec idealnie nadaje się do przedstawienia lub tworzenia iście baśniowych opowieści, tym razem chcieliśmy pokazać, że w „zwykłym” życiu taniec może również odegrać istotną rolę — dodaje iławianin.


Na deskach iławskiego kinoteatru występowali nawet tancerze i tancerki, które na zajęcia do szkoły uczęszczają dopiero od trzech miesięcy. — I oni też dali radę, udźwignęli ciężar występu przed publicznością. Można było dostrzec drobne potknięcia, jednak zdarzają się one nawet najlepszym, zawodowym tancerzom — mówi Vanil, który przy okazji chciałby podziękować za pomoc w organizacji koncertu Iławskiemu Centrum Kultury (szkoła działa pod patronatem ICK), rodzicom tancerzy i tancerek oraz samym wykonawcom.

Ku zaskoczeniu zebranej publiczność, koncert zakończył się utworem "Don't worry be Snappy", stworzonym oczywiście na podstawie hitu Bobby'ego McFerrina "Don't worry be happy".

Szkoła tańca Snappy liczy około 60 tancerek i tancerzy, swoją działalność rozpoczęła w 2013 roku. Uczęszczają do niej dzieci i młodzież w różnym wieku: od 7-latków do osób pełnoletnich. W Snappy trenują mieszkańcy Iławy, ale też i okolic: są m.in. tancerze ze Stradomna, Jędrychowa, Zalewa, Jamielnika.

W połowie września rozpocznie się nowy sezon treningów — zajęcia odbywać się będą tradycyjnie w Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Skłodowskiej 26. Szczegóły na stronie www.snappy.pl.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5