Młodzi strażacy opanują iławski stadion — najlepsi pojadą na zawody wojewódzkie

2015-06-04 16:39:42(ost. akt: 2015-06-04 09:41:57)

Autor zdjęcia: archiwum KP PSP

Jutro (piątek, 5 czerwca) na stadionie miejskim przy ul. Sienkiewicza w Iławie rozegrane zostaną Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Reprezentacje gmin powiatu iławskiego rywalizować będą o laur zwycięzców.
Jest o co walczyć, ponieważ zawody stanowią eliminacje do udziału w zawodach rangi wojewódzkiej, które planowane są na 27 czerwca w Górowie Iławeckim.

— W zawodach rywalizować będzie łącznie dziesięć młodzieżowych drużyn pożarniczych w kategoriach dziewcząt i chłopców, a starty rozegrane zostaną zgodnie z aktualnym regulaminem CTiF — mówi Krzysztof Rutkowski, rzecznik prasowy komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie.

— Aktywność sportowa młodych adeptów pożarnictwa to ważny element w funkcjonowaniu Ochotniczych Straży Pożarnych. Na uwagę zasługuje również fakt, że z roku na rok zawody cieszą się coraz większym zainteresowaniem — dodaje oficer prasowy.

Wszystkich chętnych chcących obejrzeć i pokibicować młodym strażakom zapraszamy na stadion – rozpoczęcie zawodów o godzinie 11.00.

red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5