Gra A klasa: zapraszamy na mecze naszych drużyn do Ząbrowa, Kisielic, Rudzienic i Tyrowa

2015-05-22 18:18:41(ost. akt: 2015-05-22 12:37:44)
W Ząbrowie doceniają pracę trenera Krzysztofa Furmańskiego. W rundzie wiosennej Osa zdobyła 13 pkt. w sześciu meczach

W Ząbrowie doceniają pracę trenera Krzysztofa Furmańskiego. W rundzie wiosennej Osa zdobyła 13 pkt. w sześciu meczach

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Osa lubi wiosnę — ząbrowianie w trakcie rundy rewanżowej zdobyli 13 punktów w sześciu dotychczas rozegranych meczach. Jutro drużyna trenera Krzysztofa Furmańskiego gra na swoim terenie z KS Mroczno. Zapraszamy także na pozostałe spotkania naszych zespołów występujących w grupie 4 warmińsko-mazurskiej A klasy.
Przed niedzielnym meczem ostatniej serii walcząca o awans do okręgówki drużyna Czarnych Rudzienice wiedziała, że stoi przed szansą powiększenia przewagi nad trzecim w tabeli Novoplastem Mszanowo, który dzień wcześniej przegrał na wyjeździe w gminie Kozłowo.

— Teraz my musimy wygrać swoje spotkanie — mówił przed wyjazdowym pojedynkiem w Narzymiu trener Tomasz Zakierski. Czarni byli blisko zdobycia trzech punktów (prowadzili po golu grającego trenera Zakierskiego), jednak w trakcie drugiej połowy stracili dwie bramki i przegrali.

W rundzie wiosennej bardzo dobrze spisuje się Osa Ząbrowo, która ugrała już 13 pkt (w sześciu kolejkach). — I szkoda tylko punktów straconych w Biskupcu Pomorskim — mówi Rafał Żuchowski, prezes Osy. W 17. serii drużyna z Ząbrowa wygrała na wyjeździe w Kurzętniku 3:1 po dwóch golach Cezarego Dedka i jednym trafieniu Sebastiana Marciniaka.

Zespół Frednowy/ Karaś cały czas musi martwić się o byt w A klasie w przyszłym sezonie. W 17 kolejce drużyna grającego trenera Piotra Dymowskiego zdobyła trzy punkty w meczu z Ossą Biskupiec Pomorski. Wszystkie trafienia były dziełem Dawida Kruczkowskiego.

— Nawet nie wiemy do końca, ile drużyn po tym sezonie spadnie do B klasy. Wszystko zapewne rozstrzygnie się już po zakończeniu rozgrywek — mówi trener Dymowski.

Drużyna z Frednowych o (ewentualne) utrzymanie rywalizuje m.in z KS Mroczno, który to ostatnio stracił punkty na swoim terenie z... Olimpią. Dla naszej reprezentantki z Kisielic jest to pierwsza zdobycz (fakt, że skromna) od — uwaga — ośmiu kolejek! Ostatnie punkty Olimpia zdobyła w październiku poprzedniego roku pokonując u siebie drużynę z gminy Kozłowo.

W najbliższej kolejce Osa Ząbrowo gra u siebie z KS Mroczno (sobota, 23. maja, godz. 17.00). Też w sobotę (również o 17.00) w Kisielicach rozpocznie się mecz Olimpii z Iskrą Narzym. Tego samego dnia, o tej samej godzinie Czarni zaczną w Rudzienicach bój z Gminą Kozłowo. Drużyna Frednowy/ Karaś w 18 serii zagra na wyjeździe z KS Tyrowo, do meczu dojdzie w niedzielę 24. maja o godzinie 14.00.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kola #1740237 | 83.24.*.* 22 maj 2015 21:32

    To jest wspaniała konkurencja w lidze.Mam dość ekstraklasy!Rozwiązać klub LEGIA!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5