Zarzuty dla dwóch kolejnych funkcjonariuszy. Interwencja Polsatu w Zakładzie Karnym

2015-05-21 18:51:19(ost. akt: 2015-05-21 19:18:02)
O tym , że funkcjonariusze są podejrzani o przekroczenie uprawnień, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej – informowali również dziennikarze Polsatu

O tym , że funkcjonariusze są podejrzani o przekroczenie uprawnień, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej – informowali również dziennikarze Polsatu

Autor zdjęcia: Dominik Jaskulski

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Iławie, usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Ostródzie.
Ostródzka prokuratura postawiła zarzuty kolejnym funkcjonariuszom Zakładu Karnego w Iławie. Nie ujawnia jednak szczegółów przestępstwa.
– Nie możemy podać nawet inicjałów tych osób, ponieważ prowadzimy w tej sprawie śledztwo – mówi Zdzisław Łukasik, prokurator rejonowy w Ostródzie. – Zarzuty usłyszeli dwaj funkcjonariusze Zakładu Karnego w Iławie – dodaje prokurator.

Chodzi o art. 231 § 1: Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. oraz § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy jeden z podejrzanych funkcjonariuszy przeszedł jakiś czas temu na emeryturę, jego brat – dalej pracuje w Zakładzie Karnym w Iławie. Według naszych informacji mężczyźni prawdopodobnie wykorzystywali więźniów do wykonywania prywatnych prac przy swoich posesjach.

O tym , że funkcjonariusze są podejrzani o przekroczenie uprawnień, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej – informowali również dziennikarze Polsatu. Według ich relacji kierownictwo ZK potwierdziło, że jeden z podejrzanych pracuje w jednostce. Decyzja w sprawie mężczyzny ma zapaść po zakończeniu śledztwa.

Dominik Jaskulski
ilawa@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. więdzący dużo #1747949 | 37.248.*.* 4 cze 2015 23:38

  Ostatnio dosyć duzo pracowników służby więzięnictwa odchodzi na wcześniejsze emerytury. mam nadzieję,że dobiorą im si się do tyłków za branie pieniędzy z przękrętów,które zrobili w iławskim ZK.Wstyd,że przy tak dużych dochadach jakie mieli skusili się na,to......

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. zorrro #1741197 | 46.186.*.* 26 maj 2015 05:58

  Jakiego strażnika stać na posesję?! Strażnicy są od czarnej roboty i nie od nich zależy wyjście do pracy więźniów. Tu nie chodziło o resocjalizację tylko bezpłatną siłę roboczą. Układy ukladziki i jednym żyje się lepiej a innym gorzej. Poza tym wstyd że w ten sposób wykorzystuje się swoją pozycję zawodową. Jeżeli nie mogli z jakiegoś powodu pracować sami przy swoich domach to bierze się ekipę i płaci za usługi a nie przywozi skazanych. Oni mogą pracować na rzecz społeczności a nie prywaty

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. bobbi #1739697 | 82.160.*.* 22 maj 2015 09:02

  W tak krotkim artykuliku padło bardzo ciekawe stwierdzenie - " jeden z podejrzanych funkcjonariuszy przeszedł jakiś czas temu na emeryturę, jego brat – dalej pracuje w Zakładzie Karnym w Iławie" - i to jest właśnie piękne tak przypadkiem brat pracuje z bratem. Ciekawe gdyby przeanalizować całą kadrę iławskiego zk ile znalazłoby się powiązań rodzinnych - byłych i obecnych pracowników. Oczywiście w kwestii naboru każda z takich osób legitymowała się największą wiedzą i doświadczeniem w odniesieniu do innych osób które starały sie o tam o pracę bu ha ha.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 4. Jan #1739674 | 89.229.*.* 22 maj 2015 08:26

  Ja uważam, że to była dobra wola ze strony strażnika że umożliwił dla skazany po woli resocjalizować się. Że jak wyjdzie na wolność nie dokona ponownego przestępstwa jak to określają "nie będzie dziko się zachowywał."

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5