Sławomir Z. groził, że zabije matkę i brata

2015-05-19 13:39:36(ost. akt: 2015-05-19 13:54:48)
Sławomir Z. został zatrzymany w policyjnym areszcie po tym, jak zachowywał się agresywnie wobec swojej matki i brata. Mężczyzna groził mieszkańcom Susza pozbawieniem życia. Niestety, jak większość sprawców awantur domowych, był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał 1,9 promila alkoholu w organizmie.
- Oficer dyżurny iławskiej Policji został powiadomiony o awanturze domowej, do której doszło w jednej z rodzin na terenie Susza. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Gdy weszli do mieszkania okazało się, że sprawca znajdując się pod znacznym działaniem alkoholu wszczął awanturę ze swoją matką oraz bratem - mówi Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

- Mężczyzna wyzywał ich, kłócił się z nimi a także groził im pozbawieniem życia. Sławomir Z. został zatrzymany w policyjnej celi. 35-latek, w chwili osadzania w policyjnym areszcie, miał 1,9 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili, że takie zachowania mieszkańca Susza trwa od dłuższego czasu. Mężczyzna niedawno wyszedł z zakładu gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za groźby karalne i znęcanie się nad rodziną - dodaje rzecznik policji.

W związku z tym policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec Sławomira Z.

red./kpp

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5