Zwycięstwa drużyn z gminy Susz. Unia i Orzeł z kolejnymi kompletami punktów

2015-05-17 11:18:16(ost. akt: 2015-05-17 11:31:30)
Grający trener Orła Ulnowo Radosław Połeć (szarżuje z piłką u nogi) zdobył kolejną bramkę dla swojej drużyny. Gola zadedykował swojej żonie obchodzącej wczoraj urodziny

Grający trener Orła Ulnowo Radosław Połeć (szarżuje z piłką u nogi) zdobył kolejną bramkę dla swojej drużyny. Gola zadedykował swojej żonie obchodzącej wczoraj urodziny

Autor zdjęcia: ulnowo.eu

Wczoraj spotkania ligowe rozegrały tylko dwie nasze drużyny piłkarskie. Unia Susz, która już wcześniej zapewniła sobie awans do IV ligi, pokonała na wyjeździe Polonię Iłowo 4:0. Natomiast Orzeł Ulnowo, który walczy o promocję do A klasy, trzy punkty przywiózł z Bratiana, gdzie grał z Wichrem Gwiździny.
Tempo podkręcone
Amex Bączek Unia Susz już po ostatnim meczu, w którym na swoim terenie pokonała Radomniaka Radomno, wywalczyła historyczny awans do IV ligi. Zespół Jarosława Płoskiego chce widocznie do końca sezonu potwierdzać swoją dominację i wygrywać spotkania.

Drużyna z Susza pokonała wczoraj na wyjeździe Polonię Iłowo 4:0. Kolejność zdobywania goli: Dariusz Laskowski 37 min, Szymon Hanas 52, Dariusz Laskowski 65, Krzysztof Meler 70.

4:0, czyli spokojne zwycięstwo? – Początek meczu wcale na to nie wskazywał, bo gospodarze grali całkiem nieźle, za to my dość słabo. Na szczęście zdobyliśmy ważną bramkę i na przerwę schodziliśmy z prowadzeniem – relacjonuje trener Jarosław Płoski.

– W drugiej części gry podkręciliśmy tempo, za to rywale wyraźnie osłabli. Mogliśmy spokojnie strzelić jeszcze 3, 4 gole więcej. Ważne, że spotkanie zakończyliśmy bez kontuzji i kartek – dodaje trener.
W najbliższej kolejce Unia gra u siebie z Tęczą Miłomłyn.

Urodzinowe życzenia dla żony

Wczoraj mecz ligowy rozegrała także druga drużyna z gminy Susz. Bijący się o awans z B klasy do wyższej ligi Orzeł Ulnowo pokonał w Bratianie gościnnie tam grający Wicher (boisko w Gwiździnach jest w remoncie).

Drużyna Radosława Połecia wygrała 3:0 po bramkach Piotra Misiaka, Macieja Wilczaka no i grającego szkoleniowca, który tę bramkę zadedykował swojej żonie obchodzącej wczoraj urodziny (Sto Lat! od redakcji).
Za tydzień bardzo ważne derby: Orzeł gra u siebie z ITR-em Jeziorakiem.

„Dzisiaj znowu jest niedziela,
która wszystkich rozwesela...”

Liga gra! Dziś kolejne mecze naszych zespołów. IV-ligowy GKS Wikielec gra na wyjeździe z rezerwami Stomilu Olsztyn (przedostatnie miejsce w tabeli). Do meczu dojdzie na stadionie Warmii Olsztyn, początek o godzinie 14.00.

Jeśli chodzi o A klasę, to wiceliderzy gr. 4 Czarni Rudzienice grają na wyjeździe z Iskrą Narzym (godzina 15.00), a Osa Ząbrowo pojechała do Kurzętnika na spotkanie z Zamkiem (mecz rozpoczął się o 11.00).
Na obcym terenie gra też Olimpia Kisielice (mecz w Mrocznie, godz. 14.00). Z kolei drużyna Frednowy/ Karaś podejmie dziś u siebie Ossę Biskupiec Pomorski. Początek meczu o 14.00.

Jeszcze słowo o B klasie: ITR Jeziorak gra w Iławie z Iskrą Smykówko (godzina 13.00), a GKS Szymbark wybiera się na pojedynek do Montowa (pierwszy gwizdek o 14.00).

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5