W Kinoteatrze Pasja: Kultowe bajki dla dzieci

2015-05-16 19:15:15(ost. akt: 2015-05-16 19:51:18)

Autor zdjęcia: ICK

W niedzielę (17.05) zapraszamy na kolejną odsłonę kultowych bajek w Kinoteatrze Pasja w Iławie. Projekcja rusza o godz.13.00 i potrwa około 50 min. W programie znajda się popularne tytuły takie jak: Reksio, Bolek i Lolek czy Porwanie Baltazara Gąbki. Wstęp na seans jest darmowy a liczba miejsc ograniczona.
- Historia Studia Filmów Rysunkowych rozpoczyna się w roku 1947 w Katowicach,gdzie przy redakcji "Trybuny Robotniczej" zawiązuje się Eksperymentalne Studio Filmów Rysunkowych. Kierownictwo obejmuje plastyk Zdzisław Lachur. Współzałożycielami są: Władysław Nehrebecki,Maciej Lachur, Leszek Lorek, Alfred Ledwig, Mieczysław Poznański, Aleksander Rohoziński, Wiktor Sakowicz, Rufin Struzik i Wacław Wajser. W roku 1948 zespół przenosi się do Wisły, a potem, już na stałe, do Bielska – czytamy na stronach SFR.

W niedzielę najmłodsi widzowie zobaczą kolejne przygody Bolka i Lolka. Tradycyjnie nie zabraknie też Reksia. Warto wspomnieć, że w latach sześćdziesiątych obok Bolka i Lolka oraz Reksia pojawiają się jeszcze inni znani bohaterowie - kucharz Bartłomiej Bartolini herbu Zielona Pietruszka wraz z Wawelskim Smokiem i profesorem Gąbką. Druga połowa lat sześćdziesiątych i lata siedemdziesiąte to chyba najlepsze, jak do tej pory; lata SFR. Oprócz wspomnianych tytułów, pojawiają się nowe seriale filmowe dla dzieci - "Miś Kudłatek" czy "Pampalini łowca zwierząt", które najmłodsi widzowie zobaczą już w niedzielę.

Wstęp na kultowe bajki w Kinoteatrze Pasja jest darmowy. Liczba miejsc ograniczona!

red.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5