Układ - spektakl Teatru Jaracza na scenie kinoteatru Pasja w Iławie

2015-03-24 11:24:20 (ost. akt: 2015-03-24 13:03:43)
"Układ" to teatralna adaptacja powieści amerykańskiego pisarza i reżysera Elii Kazana, znana również z doskonałej ekranizacji w reżyserii samego autora z Kirkiem Douglasem, Deborah Kerr oraz Faye Dunaway w rolach głównych.
Elia Kazan - jeden z najważniejszych i najbardziej kontrowersyjnych reżyserów w historii kina. W 1937 roku rozpoczął pracę na Broadwayu, gdzie dzięki doskonałej reżyserii takich spektakli jak: "Tramwaj zwany pożądaniem", "Śmierć komiwojażera" czy "Kotka na gorącym blaszanym dachu" zyskał uznanie i popularność. Pierwsze sukcesy otworzyły mu drogę do kariery filmowej. W 1945 r. powstał jego debiutancki film pełnometrażowy - "Drzewko na Brooklynie". Trzy lata później reżyser otrzymał swojego pierwszego Oscara za obraz "Dżentelmeńska umowa".

Lata 50. i 60. to najciekawszy okres pracy twórczej Kazana. Powstały wtedy jego najsłynniejsze filmy: "Na nabrzeżach", "Na wschód od Edenu", "Układ". W 1947 r. założył jedną z najważniejszych amerykańskich szkół filmowych, Actor's Studio. Jest laureatem honorowego Oscara za całokształt twórczości.

Spektakl teatralny "UKŁAD" zobaczymy na deskach iławskiego kinoteatru PASJA już 19 kwietnia 2015r. o godz. 18.00

O spektaklu
"...ona by chciała do trójkąta..." jak śpiewał Maciej Maleńczuk. On, żona i kochanka- trójkąt idealny. Wszyscy o sobie wiedzą i godzą się na to. On zarabia bardzo dużo. Ma wszystko. Tylko czy o to chodzi? Dom, samochód, kochankę, realizację każdego materialnego marzenia? Nie! Eddie, główny bohater, postanawia się otrząsnąć i zacząć żyć tak jak zawsze chciał? Jak? Czy łatwo jest wyplątać się z trójkąta? Odpowiedź znajdziecie podczas spektaklu "Układ". A może nie..?

Przekład i adaptacja: Radosław Paczocha
Reżyseria i opracowanie: Gabriel Gietzky
Scenografia: Maria Kanigowska-Belcar
Ruch sceniczny: Witold Jurewicz

Spektakl teatralny "UKŁAD"
Kinoteatr „Pasja”
19 kwietnia 2015r., godz.18:00
Czas trwania spektaklu 2:10h/antrakt
Bilety: dostępne w cenie: 35, 00 zł.
Przedsprzedaż oraz rezerwacja biletów pod nr tel. (089) 649 16 16 lub bezpośrednio w Iławskim Centrum Kultury ul. Niepodległości 13a.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5