Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych – sprawdź wyniki

2015-03-23 08:59:02 (ost. akt: 2015-03-23 11:46:22)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Iława przez dwa dni gościła jedną z najważniejszych imprez lekkoatletycznych w naszym kraju – nad brzegiem Jezioraka odbyły się mistrzostwa Polski seniorów, juniorów i juniorów młodszych w biegach przełajowych. W zawodach wzięło udział ok. 500 uczestników. Zobacz, którzy zawodnicy mieli przyjemność wejść na podium.
Reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego niestety ani razu nie stanęli na podium w żadnej z indywidualnych kategorii. W klasyfikacjach województw, która prowadzona była w zmaganiach juniorskich, nasz region zajmował odległe pozycje. Jedynie AZS-UWM Olsztyn był drugi w klasyfikacji klubów (seniorki).

Najlepiej zaprezentowała się Aleksandra Lisowska (AZS UWM Olsztyn), która wbiegła na metę jako szósta zawodniczka w starcie seniorek na 5 km. W biegu na 2 km juniorek dobrze spisała się także zawodniczka UKS Mały Jeziorak Iława, pochodząca z Biskupca Pomorskiego Agata Kołecka, która zajęła 10. miejsce (na metę przybiegła dwadzieścia sekund po mistrzyni Polski Paulinie Górak z MLUKS Tarnów). Junior młodszy Michał Karbowski (MOSiR Działdowo) był 12. w biegu na 5 km.

Pozostali nasi zawodnicy zajmowali dalsze miejsca. Jeśli chodzi o reprezentantów Małego Jezioraka, to na dystansie 4 km, 33. pozycję zajęła juniorka Monika Kołatka, natomiast juniorka młodsza Marianna Kapcińska, kolejna reprezentantka Uczniowskiego Klubu Sportowego z Iławy, była 63. w starcie na 2 km.
Wśród juniorów w starcie na 3 km Jakub Łoziński był na 30. miejscu. Na 6 km pobiegł Dominik Gonera – na mecie zameldował się jako 31. biegacz.Wyniki mistrzostw Polski

Podajemy miejsca medalowe
JUNIORKI MŁODSZE
dystans 2 km: 1. Beata Topka (Talex Borzytuchom), 2. Oliwia Olszok (MKS-MOSM Bytom), 3. Weronika Pluto (Wawel Kraków)
3 km: 1. Anna Szyjka (Victoria Racibórz), 2. Klaudia Cybulska (Mazowsze Teresin), 3. Anna Wiktorczyk (Pomorze Stargard)
JUNIORKI
2 km: 1. Paulina Górak (MLUKS Tarnów), 2. Michalina Kowalska (Olimpia Grudziądz), 3. Eliza Lenartowicz (Pomorze Stargard)
4 km: 1. Agnieszka Stachowiak (ZLKL Zielona Góra), 2. Magdalena Dias (Flota Gdynia), 3. Ewelina Gostomczyk (Chojniczanka Chojnice)
JUNIORZY MŁODSI
3 km: 1. Patryk Sieradzki (Zawisza Bydgoszcz), 2. Szymon Zięba (Tiki-Taka Kolbuszowa), 3. Andrzej Kowalczyk (Fajfer 2001 Łapanów),
5 km: 1. Radosław Jankowski (Baszta Bytów), 2. Mateusz Dębski (RLTL ZTE Radom), 3. Dariusz Nowakowski (MLUKS Tarnów)
JUNIORZY
3 km: 1. Mateusz Kaczmarek (Nadodrze Powodowo), 2. Wojciech Sowik (MLUKS Rawa Mazowiecka), 3. Bartosz Kwieciński (Osowa Sień)
6 km: 1. Dominik Nowak (AZS-AWF Warszawa), 2. Patryk Błaszczyk (Jantar Ustka), 3. Patryk Sowiński (Sambor Tczew)
SENIORKI
5 km: 1. Dominika Napieraj (AZS-AWF Wrocław), 2. Dominika Nowakowska (LKB Lębork), 3. Matylda Kowal (Resovia Rzeszów)
SENIORZY
4 km: 1. Tomasz Osmulski (RKS Łódź), 2. Miłosz Borowski (Durasan Płońsk), 3. Artur Olejarz (MKL Szczecin)
10 km: 1. Arkadiusz Gardzielewski (Śląsk Wrocław), 2. Adam Nowicki (MKL Szczecin), 3. Tomasz Szymkowiak (MKL Toruń)

Wszystkie wyniki dostępne są na stronie http://www.domtel-sport.pl/

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5