Siatkarki z Iławy awansowały do finału mistrzostw Polski!

2015-03-15 10:17:16(ost. akt: 2015-03-15 11:09:38)

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

Siatkarki Zrywu-Volley Iława odniosły drugie zwycięstwo w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski juniorek i awansowały do ścisłego finału. Iławianki w drugim swoim meczu pokonały jednego z faworytów iławskiego półfinału, zespół z Dąbrowy Górniczej 3:1.
Czytaj e-wydanie Spotkanie było dość dramatyczne, walka w każdym secie. Zespół ze Śląska to dość wysokie zawodniczki, lepiej zbudowane, ale iławianki zagrały bardzo ambitnie i odesłały z kwitkiem faworytki.

Pierwszy set trwał 28 minut, drugi 24, trzeci 25 i czwarty 27 minut. Po spotkaniu trener Mieczysław Pietroczuk powiedział. - Był to ważny mecz dla naszego zespołu. Przewidywałem, że Dąbrowa Górnicza będzie pretendentem do awansu do gier finałowych. To spotkanie to prawdziwy horror, ale wyszliśmy z tego jako zwycięzcy.

W drugim spotkaniu, które zostało rozegrane przed meczem Zrywu, MKS Świdnica pokonał Spartę 3:1. Warszawianki już nie mają szans by awansować do dalszych gier.

WYNIKI 2 DNIA TURNIEJU PÓŁFINAŁOWEGO MP JUNIOREK
MKS Świdnica – Sparta Warszawa 3:1 (22:25, 25;23, 25:19,25:23)
Zryw Volley Iława – Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:23, 22:25, 25:22, 25:22).