Zatrzymali poszukiwanych. Jeden spacerował po plaży, drugi "odpoczywał" w domu

2014-07-17 10:05:42(ost. akt: 2014-07-17 10:19:40)

Autor zdjęcia: archiwum redakcji

Policjanci zatrzymali dwóch poszukiwanych. Andrzej G., mieszkaniec Susza spacerował sobie po plaży mając do odbycia karę 2 lata i 30 dni pozbawienia wolności, za przestępstwo znęcania się oraz prowadzenia pojazdu po użyciu alkoholu. Natomiast Marek P. będzie w zakładzie karnym 150 dni za niestosowanie się do orzeczonego zakazu sądu. Obaj już odbywają kary.
Policjanci z powiatu iławskiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy nie chcieli sami stawić się do zakładu karnego. Byli oni poszukiwani na podstawie zarządzenia ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym wydanym przez sąd.


Policjant z Susza po służbie zauważył mężczyznę znanego mu osobiście. Natychmiast poinformował oficera dyżurnego gdyż wiedział, że jest on poszukiwany, ponieważ nie chciał sam stawić się do zakładu karnego. Na miejsce przybył patrol policji, który zatrzymał Andrzeja G. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie zarządzenia ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym wydanym przez Sąd Rejonowy w Iławie. Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę, że zabierają go do zakładu karnego, ponieważ ma do odbycia karę 2 lat pozbawienia wolności za przestępstwo znęcania się w warunkach recydywy oraz 30 dni pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu. 45-latek nie stawiał oporów podczas zatrzymania. Mężczyzna został już odkonwojowany do zakładu karnego.Natomiast policjanci z Zalewa zatrzymali Marka P., 45 - latek był w domu, kiedy funkcjonariusze zapukali do jego drzwi. Był pijany. A po wytrzeźwieniu będzie odkonwojowany do zakładu karnego.Źródło: KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5