Areszt za przemoc. Interwencja w Iławie

2025-10-08 09:54:28(ost. akt: 2025-10-08 09:55:58)

Autor zdjęcia: Policja/ilustracyjne

51-latek z Iławy trafił do aresztu po tym, jak pijany pobił partnerkę i wyrzucił ją z mieszkania. Kobieta uciekła do bliskich i zawiadomiła policję. Mężczyzna był wcześniej karany za znęcanie się nad najbliższymi.
Po zgłoszeniu funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. Ustalili, że 51-latek, znajdując się w stanie nietrzeźwości, wszczął awanturę, wyzywał partnerkę i bił ją. Ze względu na realne zagrożenie dla jej zdrowia i życia został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

Zebrane informacje potwierdziły, że agresja ze strony mieszkańca Iławy nie była incydentem. Mężczyzna miał już na koncie wyrok za znęcanie się nad członkami rodziny. Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i przesłuchali świadków.
Wszczęto procedurę Niebieskiej Karty. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawiono 51-latkowi zarzuty dotyczące przemocy domowej. Sprawa prowadzona jest w warunkach powrotu do przestępstwa.
Sąd zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy: tymczasowy areszt. Mężczyzna spędzi najbliższe trzy miesiące w izolacji.
Zgodnie z Kodeksem karnym znęcanie się fizyczne lub psychiczne nad osobą najbliższą albo nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności — w warunkach recydywy — zagrożone jest karą do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Jeśli doświadczasz przemocy: dzwoń na 112, skontaktuj się z policją lub lokalnym ośrodkiem pomocy. Procedura Niebieskiej Karty uruchamia wsparcie i ochronę dla osób pokrzywdzonych.

red.

2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B