Dwa poważne zdarzenia w powiecie iławskim

2025-08-25 11:19:22(ost. akt: 2025-08-25 11:20:49)

Autor zdjęcia: KPP

W dwa kolejne dni doszło do poważnie wyglądających zajść na drogach regionu. W piątek, 22 sierpnia 2025 r., 63-letni kierowca audi uderzył w drzewo na terenie gminy Zalewo. Dzień później, w sobotę 23 sierpnia, na drodze krajowej nr 16 w gminie Kisielice, przy zjeździe do miejscowości Limża, doszło do wypadku z udziałem dwóch aut; obrażeń doznała dwójka dzieci.
Zalewo: prędkość niedostosowana do warunków, auto w drzewie
W piątkowe południe 63-letni kierujący audi nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. Pojazd został poważnie uszkodzony, jednak mężczyzna nie odniósł obrażeń.

DK16, gmina Kisielice: brak pierwszeństwa i zderzenie boczne
W sobotnie popołudnie 34-letnia kierująca skodą, na wysokości zjazdu do Limży, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 49-letniej kierującej volkswagenem, doprowadzając do zderzenia bocznego pojazdów. Obie kobiety były trzeźwe. Poszkodowana została dwójka dzieci podróżujących skodą; u jednego stwierdzono złamanie skutkujące rozstrojem zdrowia powyżej 7 dni. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy.

red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl
fot.KPP

2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B